Експрезидент Польщі Александр Квасневський і колишній президент Європарламенту Пет Кокс оприлюднили спільну заяву, у якій застерігають українську владу від політично вмотивованих справ
Відповідний документ опубліковано на офіційному сайті Квасневського, повідомляє “Європейська правда”.
Кваснєвський і Кокс нагадують, що у 2012-2014 роках були членами моніторингової місії Європарламенту щодо неоднозначних кримінальних проваджень тодішньої влади проти політичних опонентів і були свідками вибіркової роботи судової системи.
Вони зазначають, що в суспільній думці сформувалося очікування “посадок” високопосадовців, які нібито скоїли злочини, але такі очікування не мають заміняти собою верховенство права.
Читайте також: У день суду на Порошенком США зробили недвозначну заяву
“Інформація, якою ми володіємо, свідчить про те, що починається тривожне сповзання стандартів, крок назад, що може перерости в перегляд досягнень Майдану. Політична боротьба має відбуватися, але на виборах, а в парламенті – шляхом дебатів. Політичні опоненти повинні сходитися в боротьбі на цих аренах, а не в суді. Наближення виборів посилює нашу стурбованість, оскільки ми бачимо, що з політичними опонентами борються через судову систему, а не виборчий бюлетень”, – наголошують Кваснєвський і Кокс.
Якщо такий розвиток подій продовжиться, додають вони, першими його жертвами стануть українська демократія та верховенства права – ключові елементи в цінностях, які підкріплюють європейські та євроатлантичні прагнення України.
Квасневський і Кокс наголошують, що Україні потрібно посилювати, а не підривати свої антикорупційні органи, судова та правоохоронна система мають залишатися незалежними, а вибіркове політично вмотивоване правосуддя “має залишитися явищем із минулого, а не інструментом для майбутнього”.
Читайте також: Зеленський коїть убивчі дурниці, на таке не пішли б навіть Янукович і Путін – Портников
“Ми висловлюємо свою думку з почуття дружби, стурбованості й поваги. Мовчання в таких обставинах може сприйматися як згода, тож ми не можемо мовчати”, – підсумовують вони.
Раніше Європейський парламент оприлюднив заяву, в якій обіцяє пильно стежити за справою п’ятого президента України та застерігає від переслідування Петра Порошенка з метою політичної боротьби.
Посольство США заявило, що система правосуддя не повинна використовуватися для зведення політичних рахунків, а пані посол Німеччини в Україні заявила, що не хотіла би повторення сценарію справи Тимошенко.
Раніше від політичного переслідування Порошенка застерегли провідні члени Європарламенту.
Leave a comment