ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Справа Стерненка – це пастка для Зеленського

  82   0 18.06.2020, 00:53 | Новости, Политика
Справа Стерненка – це пастка для Зеленського

Я не вдаватимусь у деталі справи, оскільки вважаю їх абсолютно не важливими. Довести чиюсь правоту судовим процесом - безперспективно, коли все вирішується не в суді, і коли справа не про самозахист, а про геополітику

Від самого початку ця справа не була про самозахист. Якби слідство ще у 2018 році встановило замовників і мотиви нападів передовсім, то, можливо, тоді б удалося уникнути такого резонансу й дійсно залишити її на рівні місцевих конфліктів і питання права на самозахист. Однак підключення до цієї справи шаріїв, портнових та інших проросійських постригівських представників і їхніх шавок - перевело справу на геополітичний рівень.

Читайте також: Зеленському не варто перетворюватися на Януковича у блазенському ковпаку - Портников

Я дуже довго не міг зрозуміти надмірного інтересу до цієї справи у проросійської шобли. Тобто зрозуміло, що мова йшла про "правосека", учасника подій 2 травня й таке інше. Але надмірність інтересу зашкалює. Проросійські сили поставили справу Стерненка в центр своєї боротьби. Вони використовують усі можливі інструменти для тиску на Зеленського, прокурорів, суспільство. Медведчукмедіа приділяють цьому стільки уваги, що "святкування 9 травня" вже заздрить. Й очевидно, що їхній інтерес не може зводитися до банального покарання "правосека" за місцеві розбірки.

Суть їхнього інтересу в такому. Справа Стерненка повинна дестабілізувати ситуацію у країні та змусити Зеленського прибитися до проросійського вектора. Це відбуватиметься таким чином. Для представників праворадикальних і націонал-демократичних сил справа Стерненка - це протидія "рускому міру". Тому спробу його ув'язнити вони розцінюватимуть як перемогу й реванш російських сил. Це мобілізує їх, зробить агресивними, і вони перейдуть до радикальних дій. Очевидно, що вже найближчим часом вони спробують розгорнути Майдан і провокуватимуть владу на подальше протистояння.

Це поставить перед вибором не тільки суспільство, але й саму владу, яка колотиметься по лінії за та проти в парламенті, Кабміні й навіть у самому ОП, де на сьогодні є хиткий баланс інтересів. Це все може спровокувати дострокові вибори в Раду, за фактом яких Зеленський буде змушений вибирати між коаліцією з Порошенком або Медведчуком. Однак, оскільки Порошенко сьогодні також є об'єктом переслідування влади, і він точно буде одним зі стовпів потенційного Майдану - Зеленський буде змушений вибирати Медведчука. Отримати ще раз монобільшість - нереально. Не виключаю, що додатковими бонусами будуть якісь поступки Путіна щодо Донбасу, як додаткові аргументи за співпрацю з ОПЗЖ.

Читайте також: Портников: Це вже навіть не "багатовекторність", це - хаос

Тому справа Стерненка - це пастка для Зеленського, спроба загнати його в коаліцію із Путіновим кумом Путіна. І зрозуміло, що цю спецоперацію проводять люди з його близького оточення.

Як уникнути цієї пастки? Найголовніше - це зменшити важливість цієї справи як питання реваншу чи перемоги "руского міра". Це можливо лише після встановлення замовників, організаторів і мотивів нападників. До того ж усіх трьох замахів. Саме фокус на цьому, а не на вбивстві нападника має стати пріоритетом у справі на даному етапі. Якщо вдасться встановити замовників й організаторів, затримати їх - сама справа отримає зовсім інше трактування. Несправедливість у цій справі, яку бачать багато патріотів - значно зменшиться, і думаю, сама справа піде в об'єктивніше русло.

Влада має зрозуміти, що суд не може вставновити справедливість у цій справі без віднайдення замовників-організаторів. Без цього суспільство не прийме жодних судових рішень - а це підриває саму систему й матиме наслідком чергову кризу, наслідки якої завжди були поганими для тих, хто вибирав "рускій мір".

Віктор АНДРУСІВ

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2020 (441)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)
Апрель 2020 (1234)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области