Зеленському не варто перетворюватися на Януковича у блазенському ковпаку – Портников

Ми прекрасно розуміємо, навіщо Зеленський хоче тягати Порошенка по судах — скільки б сам президент не заперечував відсутності в нього таких намірів

Про це пише для «Еспресо» Віталій Портников.

Це, по-перше, прагнення домогтися підняття свого рейтингу, зупинити його постійне падіння.

По-друге — задовольнити особисту антипатію, якої він і не приховує.

По-третє, задовольнити особисту антипатію та спрагу помсти Ігоря Коломойського. Стосунки з ним після прийняття «банківського закону» в Зеленського погіршилися, і він цілком може розраховувати, що олігарх оцінить його завзяття.

По-четверте, задовольнити особисту антипатію Володимира Путіна. Зеленський може сподіватися, що розправа над Порошенком зворушить кремлівського правителя, і той піде на поступки — ну хоча б зволить іще раз зустрітися.

Читайте також: Аваков, Зеленський і Венедіктова опинилися в тій самій пастці, в яку раніше потрапив Янукович — думка

Можливо, є ще якісь дрібніші причини. Я їх не хочу навіть перераховувати. Адже зрозуміло головне — що боротьба з Порошенком не має нічого спільного ні з правосуддям, ні — а про це говорить зміст звинувачень — із боротьбою з корупцією.

Найголовніше — неправильним є сам розрахунок. Те, що зараз відбувається — чергова дурість.

Рейтинг так не піднімеш. Більше того — цей рейтинг нічим уже не можна підняти. Дуже скоро холодильник здобуде остаточну перемогу над телевізором. Дуже скоро вчорашні прихильники Зеленського його зненавидять. Ось до цього потрібно готуватися — до того, як вижити в атмосфері загальної ненависті.

Порошенкові від усієї цієї безглуздої комедії гірше не буде. Своїми переслідуваннями команда Зеленського тільки зміцнює його авторитет як лідера опозиції та національно-демократичного табору. Зміцнює навіть у тих, хто може не любити Порошенка. Своїми переслідуваннями Зеленський «убиває» Тимошенко й Вакарчука, як колись Янукович своїми переслідуваннями Тимошенко перетворив усіх інших проукраїнських політиків просто на її попутників. Тому задовольнити свою антипатію теж не вийде.

Читайте також: Інакше епоха бідності триватиме вічно: що має усвідомити український виборець

І не вийде задовольнити Коломойського. Інтереси Коломойського й інтереси України зараз є діаметрально протилежними. І якщо ти президент України, тобі з ним не домовитися. Саме тому стався конфлікт Порошенка й Коломойського. Саме тому почалося охолодження із Зеленським.

І не вийде задовольнити Путіна. Путін, як і раніше, має намір воювати. Йому не Порошенко потрібен, йому Україна потрібна. Причому вся.

Нічого не вийде. У цій ситуації президента очікує, по-перше, крах. По-друге, крах. По-третє — крах. І по-четверте — крах. Але ж Зеленський — український президент, і ніхто не бажає йому краху. Ніхто не бажає краху Україні.

Саме тому все залежить від самого Зеленського. Він повинен просто спробувати оцінити ситуацію, у якій опинився. І зрозуміти, що без міцного союзу з українськими патріотами й державниками нічого не буде. Якщо ти не знаєш, що робити із владою, поділися з професіоналами. І не з олігархами, не з пройдисвітами. Із професіоналами й патріотами.

Януковичеві це теж говорили. Він почав думати тільки тоді, коли мільйони вийшли на вулиці — та й тоді нічого не зрозумів. Чим це завершилося для нього та для країни, ми знаємо.

Не варто перетворюватися на Януковича у блазенському ковпаку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Олимпиада может лишиться классического вида спорта, который входит в программу Игр с 1896 года
Next post Госстат не публикует данные о смертности в Украине за время карантина