Среда , 8 Февраль 2023
Мир

У ЦАР вбили трьох російських інструкторів ПВК “Вагнер”

У Центральноафриканській республіці (ЦАР) вбили трьох російських інструкторів ПВК “Вагнер”.

Видання Actu Cameroun з посиланням на джерела пише, що російські найманці на бронеавтомобілі потрапили в засідку біля селища Бомбо на заході ЦАР. Проти найманців “ПВК Вагнера” діяли бійці руху 3R (назва походить від трьох французьких слів, які починаються на літеру R: retour, réparation, réhabilitation (“повернення”, “відшкодування”, “реабілітація”), інформує  ZN.UA.

Перестрілка між 3R та ПВК “Вагнер”, згідно з повідомленнями, тривала кілька годин, поки на місце не прибула російська авіапідтримки. 

На місці знайшли тіла трьох російських інструкторів і двох бійців угруповання 3R.

Зазначимо, що угрупування 3R в основному складається з представників народності фулані. Багато спостерігачів називають її однією з найбільш боєздатних збройних формувань в ЦАР. В кінці минулого року 3R входила в повстанську коаліцію, яка намагалася повалити президента Фостен-Аршанжа Туадера та не допустити його переобрання.

Росія направила сотні військових інструкторів, щоб допомогти озброїти та навчити урядові війська для боротьби з групами повстанців. Це підірвало французький вплив в країні з населенням 4,7 мільйона людей, багатою золотом і алмазами. 

Президент Франції Еммануель Макрон назвав президента ЦАР Фостен-Арканжи Туадеру «заручником групи Вагнера», яка «захоплює шахти та разом з ними політичну систему» країни. 

ZN.UA

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме

Закрытие части американского неба: Аэростат Китая.

Соединенные Штаты Америки применили меры защиты.

Помощь России: Китай экспортирует технику РФ

Китай не принимает во внимание санкции против Российской Федерации.

Возможна конфискация: США могут забрать деньги российского олигарха

США могут передать часть денег российскому олигарху Украине.