12 липня — особливий день у православному календарі. Цей день також відомий як свято Великі роси, яке має глибоке значення для наших пращурів. В Україні православна церква в цей день згадує мучеників Феодора Варяга та його сина Іоана, перших християнських мучеників на території Київської Русі. У цей день народ слідує численним традиціям та прикметам, пов’язаним із літом, росою та врожаєм, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на PolitExpert.
Навигация по статье
Церковне свято 12 липня: згадка про Феодора Варяга та Іоана
У православному календарі 12 липня згадуються два мученика — Феодор Варяг і його син Іоан. Вони стали одними з перших християнських мучеників на землях Київської Русі. Феодор був скандинавом, який прийняв християнство у Візантії. Після цього він оселився в Києві за часів князя Володимира, а його син Іоан, який також служив християнській вірі, загинув за віру разом із батьком. Їхня мужність вразила князя Володимира, і, за переказами, стала однією з причин його прийняття християнства. Можливо, саме на місці їхнього дому була збудована Десятинна церква.
Народні прикмети і традиції на 12 липня
12 липня народ святкує Великі роси, адже саме в цей час роса вважається особливо цілющою. Люди вірять, що, пройшовши по росі босоніж або вмившись нею, можна поліпшити зір, захиститися від зла та зберегти молодість. Крім того, цей день є сприятливим для збору лікарських трав, які на цьому етапі літа набирають особливої сили. Народ вірить, що трави, зібрані 12 липня, будуть найефективнішими для лікування хвороб.
Цей день також вважається хорошим для примирення та здійснення добрих вчинків. Люди вірили, що допомога нужденному, хоч би й словом чи порадою, приносить удачу.
Прикмети 12 липня: чого чекати від природи
Згідно з народними прикметами, роса 12 липня має значення для прогнозу погоди та врожаю:
- Багато роси вранці — до гарного та сонячного дня, а також спекотного залишку літа.
- Відсутність роси — до дощів і негоди.
- Туман вранці — до поганого врожаю.
- Гучні бджоли — до спекотного серпня.
- Велика кількість грибів у лісі — до холоднішого періоду.
- Холодний день 12 липня — до морозної зими.
Раніше ми писали про те, яке свято святкують 27 вересня.
Leave a comment