В Аквілеї, Італія, археологи виявили ранньохристиянську базиліку IV-VI століть н.е., повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Engineering.
Цей артефакт свідчить про значущість міста за імператора Юстиніана I. Аквілея, заснована як римська військова колонія в 181 р. до н.е., була важливим стратегічним вузлом на бурштиновому шляху і стала центром візантійської архітектури.
Дослідження показали, що базиліка почалася як церква IV століття, але за Юстиніана I була розширена до тринефної конструкції з апсидами і трансептом, типовою для Східної Римської імперії. Будівля, орієнтована на Константинополь та Єрусалим, символізувала релігійний та політичний вплив Юстиніана, а також відновлення католицької віри після панування аріанських готів.
Аквілея, розграбована Аттілою, втратила минуле багатство, але зберегла архітектурні сліди своєї величі. Будівельні традиції базиліки поширилися на сусідні регіони, включаючи Австрію, де церква Теурнії повторює її архітектурний план. У морі поблизу Палермо підводні археологи віднайшли давньоримське судно з вантажем амфор.
На Запоріжжі археологи знайшли скарби скіфів і ногайське поховання.
Leave a comment