Або МВФ, або тарифи: чемпіон із політичного шпагату потрапив у халепу

МВФ висловило Зеленському занепокоєння через можливе зниження тарифів. А надурити одночасно й народ, і МВФ буде складно навіть чемпіонові світу з політичного шпагату

Про це у своєму блозі на site.ua пише Олексій Голобуцький.

Міністр фінансів (ім’я запам’ятовувати не обов’язково — однаково всі вони там безіменці-скоропадьки) в інтерв’ю НВ висловив занепокоєння тим, що Міжнародний валютний фонд занепокоєний наміром українського уряду найближчим часом ухвалити рішення про повернення до регулювання цін на газ для побутових споживачів.

Читайте також: «Просто так» грошей уже не дадуть. 14 претензій МВФ до ситуації в банківській сфері

Він підкреслив, що рішення про зниження цін ще не прийняте. Це може бути зроблено найближчим часом: «Зараз питання полягає в тому, щоби переконати наших партнерів у тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в. о. міністра енергетики. Вчора в нього, до речі, був дзвінок із МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане, поки що немає [підстав]«.

У МВФ завжди, щойно Україна налагодила хоч якісь взаємини із Фондом, були занепокоєні будь-якими спробами соцзахисту українців. Це норма. І цьому «занепокоєнню» давали раду й Кучма, і Ющенко, і навіть Янукович. Але для нинішньої владної команди це занепокоєння стало, схоже, серйозною проблемою.

Читайте також: Ослунд окреслив головні помилки влади, без усунення яких годі сподіватися на суттєве економічне зростання

Зі слів міністра Шмигалевої команди складно зрозуміти, чи він мав на увазі під «чимось дуже поганим» зниження тарифів для українців, чи скасування зниження тарифів… Здається, він сам цього не розуміє.

Але однозначно можна сказати, що отут Зеленському не вдасться звично сісти на шпагат між протилежними позиціями: дурити одночасно українців і МВФ не вийде.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post The Guardian: Вчені віщують вимирання людства через байдужість до Землі
Next post Дмитрий Раимов: Степанов говорит одно, Ляшко – другое, а Зеленский просто уезжает из офиса после 18.00