Вчені попереджають, що Земля рухається до масового вимирання / REUTERS
Планету Земля чекає “жахливе майбутнє, в якому станеться масове вимирання, рівень здоров’я обвалиться, а також почнуться заворушення через порушення клімату”. Саме існування людського виду під загрозою через байдужість і бездіяльність.
Як пише The Guardian, про це застерігає міжнародна група вчених у своєму новому звіті. Автори застерігають, що люди досі не усвідомили, наскільки гостра поточна кліматична криза, а також криза у сфері біологічного різноманіття, інформує УНІАН.
Звіт склали 17 експертів, серед яких професор Стенфордського університету Пол Ерліх, а також вчені з Мексики, Австралії й США. Вони наголошують, що Земля в значно гіршому стані, ніж більшість людей включно з деякими вченими можуть собі уявити.
“Масштаби загрози для біосфери і всіх форм життя включно з людьми насправді настільки великі, що їх важко усвідомити навіть деяким добре поінформованим експертам”, – йдеться в звіті, опублікованому в журналі Frontiers in Conservation Science. Звіт також містить посилання на більш ніж 150 досліджень про головні виклики для світового довкілля.
Затримка між знищенням природи і наслідків таких дій призводить до того, що люди не усвідомлюють, наскільки проблема велика.
“Більшості важко сприйняти магніту цих втрат, попри постійну ерозію самого полотна людської цивілізації”, – йдеться в звіті.
Автори попереджають, що масова міграція через зміну клімату, нові пандемії й війни за ресурси неминучі, якщо не почати діяти вже зараз. Вони пояснюють, що не намагаються закликати всіх здатися. Однак, світовим лідерам пора нарешті помітити, в якому стані планета, і почати необхідну роботу, щоб уникнути жахливого майбутнього.
Щоб розібратися з величезною кількістю таких проблем, потрібні докорінні зміни в глобальному капіталізмі, освіті й стані рівності. Для цього доведеться відмовитися від ідеї переслідування нескінченного економічного зростання. Також потрібно належним чином оцінити фактори навколишнього середовища і припинити використання викопного палива. Корпоративне лобіювання повинно відійти в минуле, а жінки – отримати більше можливостей.
Leave a comment