Кулеба: Україні доводиться «відгрібати» через заяви приватної особи Саакашвілі

Міністр закордронних справ прокоментував дипломатичні скандали, що виникають через висловлювання Михайла Саакашвілі

Своєю думкою щодо ситуації Дмитро Кулеба поділився сьогодні, 14 липня, під час брифінгу, повідомляє «Європейська правда».

За словами голови МЗС, ситуація довкола Саакашвілі викликає жаль, бо «громадянин України, який не наділений правами й повноваженнями представляти позицію держави, активно коментує ситуацію у Грузії напередодні виборів».

«Кожна його заява закінчується тим, що українського посла викликають у МЗС Грузії та висловлюють йому там своє невдоволення заявами пана Саакашвілі. Дисбаланс у чому: приватна особа виступає, а держава за це, перепрошую, відгрібає», — зауважив Кулеба.

Читайте також: Грузія воліє від України пояснень через слова Саакашвілі про «повністю нелегітимний уряд»

Дипломат запевнив, що Україна розуміє «чутливу ситуацію» у Грузії напередодні виборів і надзвичайно цінує дружбу із грузинськими партнерами та сусідами по Чорному морю.

«Розраховуємо на стабілізацію стосунків та усунення цього подразника, — запевнив міністр, — тому що я глибоко переконаний, що заяви жодної приватної особи не можуть зруйнувати або підважити ані стосунки між нашими народами, ані відносини між нашими державами».

«Позиція МЗС максимально чітка: пан Саакашвілі є приватною особою і в своїх коментарях щодо ситуації у Грузії не представляє позиції України», — додав очільник МЗС.

Через заяви Саакашвілі між Україною та Грузією час від часу виникає напруга.

Читайте також: Канадська поразка в ООН є неабиякою втратою для України — дипломат

Так, у травні Грузія викликала свого посла до Тбілісі для консультацій у зв’язку із призначенням ексголови грузинської держави на посаду голови Виконавчого комітету реформ при президентові України.

У червні міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані викликав українського посла Ігоря Долгова після заяв Саакашвілі про те, що він «не збирається спокійно дивитися на руйнування й остаточне знищення Грузії».

10 липня МЗС Грузії викликало на розмову  Долгова через те, що Саакашвілі назвав чинну грузинську владу «нелегітимною».

На посаду голови Виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі 7 травня призначив президент Володимир Зеленський.

«Вечірні Вісті»

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post «Надо просто перестать стрелять» трансформировалось в «Надо просто молчать о потерях на фронте» – Береза
Next post Лукашенко обезопасили от главных конкурентов на президентских выборах