Субота , 23 Листопад 2024
Политика

Референдум від Зеленського може бути небезпечним для України

На сайті Верховної Ради з’явився законопроєкт із промовистою назвою “Закон про народовладдя через всеукраїнський референдум”, який подав президент України Володимир Зеленський

Про це для “Радіо Свобода” пише Дмитро Сінченко.

Чи потрібен такий закон саме зараз, чи готова до нього країна й українці, які виклики він може принести за собою? Спробуємо розібратися.

Читайте також: Електронне голосування й чотири види референдумів: оприлюднено текст невідкладного законопроєкту Зеленського

Для початку мусимо згадати, що тема референдуму – це постійний наратив проросійських сил в Україні. Про нього завжди згадують, коли говорять, скажімо, про вступ до НАТО чи про інші питання, якими можна розділити країну й отримати на цьому політичні дивіденди.

Ухвалення закону про референдум було однією з передвиборчих обіцянок тоді ще кандидата на президентську посаду Зеленського, тож поява такого законопроєкту дасть змогу говорити про те, що він дотримується свого слова. Окрім того, це може збільшити рейтинг політичної сили Зеленського, “Слуги народу”, на осінніх місцевих виборах. І в разі ухвалення цього законопроєкту можна буде постійно тримати високий градус громадського зацікавлення, оголошуючи референдуми з політичними гаслами, якими можна тримати в тонусі власний електорат.

На мою думку, цей законопроєкт суперечить Конституції України, адже в ньому міститься низка норм, що обмежують учасників процесу референдуму. Та й запровадження електронної форми референдумів Конституційним судом України теж може бути визнаним неконституційним.

Читайте також: В’ятрович назвав дві серйозні загрози президентського законопроєкту про референдум

Якщо такий законопроєкт все ж таки буде ухвалено, і Конституційний суд затягне розгляд питання про його конституційність, або й узагалі не постане такого питання, існує низка великих небезпек для держави.

Наприклад, в обгортці “миру” на всенародному референдумі може бути ухвалена фактична капітуляція у війні з Росією. Так само через референдум чинна влада може спробувати протягнути позаблоковий статус для України.

На моє глибоке переконання, Україна не готова до ухвалення закону про референдум. Для цього нам потрібно перемогти у війні з Росією, повернути окуповані території та підвищити загальну грамотність населення.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Дебаты почти не повлияли на уровень поддержки Байдена и Трампа

Первые теледебаты между кандидатами на пост лидера США практически не поменяли уровень...

В Боливии военные вывели технику под дворец президента

На территории Боливии некоторые армейские подразделения вывели бронетехнику на центральную площадь Мурильо...

Глава Пентагона впервые поговорил с новым министром обороны РФ

25 июня министр обороны США впервые провёл переговоры телефонного характера с новым...

Украина и ЕС подписали кредитное соглашение к Ukraine Facility

Украина и Европейский Союз подписали важное кредитное соглашение в рамках Ukraine Facility.