Понедельник , 27 Март 2023
Экономика

Володимир Омельченко: Американський газ – це страхувальний варіант і розширення можливостей для України

Підписання тристороннього меморандуму між Україною, США та Польщею можна тільки вітати. Таке співробітництво дозволить диверсифікувати поставки ресурсу та знизити залежність від Росії, що дуже важливо в існуючих умовах. Доволі знаковим і цілковито логічним рішенням напередодні цієї події стало й укладення угоди між приватною компанією «Енергетичні ресурси України» та польським енергетичним концерном PGNiG щодо продажу та транспортування американського газу з польського терміналу.

Про це у коментарі “ВВ” повідомив керівник енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. 

Але задля збільшення обсягів поставок скрапленого газу все ж таки було б непогано побудувати інтерконектор. Також варто з прицілом на майбутнє ретельно вивчити питання побудови власного LNG-терміналу на березі Чорного моря: чи є в ньому потреба та чи зможе Україна подолати певні складнощі з реалізацію цього проекту. На жаль, найближчі декілька років газ із каспійського басейну, на жаль, не зможе стати альтернативою російському.

Американський газ – це страхувальний варіант і розширення можливостей для України в умовах невизначеності щодо підписання транзитної угоди. Тому наразі я б сфокусував більше уваги на зменшення енергоємності ВВП – мова йде про енергоефективність виробництва та енергозбереження й збільшення власних енергоресурсів.

 

Вечірні Вісті 

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Как война между Украиной и Россией угрожает немецкой экономике

Война между Украиной и Российской Федерацией начинает задевать мир.

1 700 мер против коррупции: Украина готовится войти в ЕС и НАТО

Новая антикоррупционная программа государственного масштаба.

Изменения в торговле: ЕС и Британия согласовали правила НДС и акцизов сотрудничества

Великобритания и ЕС обсудили правила торговли в Северной Ирландии.