Голова німецького МЗС сказав, що потрібно для відновлення стратегічних відносин ЄС із РФ

Гайко Маас вважає рішення щодо війни на Сході України передумовою для відновлення стратегічних відносин Євросоюзу з Росією

Про це міністр закордонних справ Німеччини заявив учора, 13 липня, на засіданні комітету із закордонних справ Європарламенту, повідомляє українська служба Deutsche Welle.

Очільник німецького МЗС вів мову про пріоритети Берліна під час його головування в Раді ЄС.

Маас наголосив, що всередині Євросоюзу зберігається «мінімальний консенсус» у політиці щодо Росії, який полягає в регулярному подовженні санкцій.

Читайте також: Росія йде в руки Китаю — журналіст

«Я гадаю, що ми потребуємо більшого. Тому хочемо підготуватися до часу, коли з Росією можна буде знову інтенсивніше говорити про стратегічні відносини. Я вважаю, це треба підготувати. Тому це тема, якою ми займатимемося в рамках нашого головування в Раді ЄС», — зазначив дипломат, додавши, що для зміни або відновлення стратегічних відносин ЄС із Росією «потрібне рішення в Україні».

Міністр розповів, що перемовини в «нормандському форматі» щодо реалізації мінських угод і домовленостей саміту в Парижі просуваються повільно.

«Переговори є нелегкими, прогрес є обмеженим, але рішення на Сході України буде передумовою для того, щоб усередині ЄС узагалі можна було говорити про тему Росії», — додав Маас.

Читайте також: Портников: Донбас — це Карабах, а не Придністров’я

Голова МЗС Німеччини нагадав, що повного припинення вогню так і не досягнуто, а домовленості саміту «нормандської четвірки» в Парижі щодо розведення сил не виконані.

Прокоментував Маас і питання газопроводу «Північний потік-2», який «Газпром» хоче прокласти дном Балтійського моря до Німеччини. «Для нас це передусім питання економічної політики. Щодо цього проєкту ми зараз не змінюватимемо нашого рішення. Ми вважаємо, що це питання диверсифікації наших джерел постачання енергоносіїв», — зазначив дипломат.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Рост новых случаев COVID-19 возобновился, но за сутки выздоровевших больше, чем заболевших
Next post В Киеве и Одессе запланированы концерты российской певицы, выступавшей в оккупированном Крыму