Трамп пояснив, у якому разі закличе військовиків покласти край заворушенням у США

Президент США Дональд Трамп пригрозив задіяти військових для припинення широкомасштабних протестів, викликаних вбивством поліцейськими неозброєного темношкірого чоловіка

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

На пресконференції 1 червня Трамп заявив, що готовий розгорнути військові сили, якщо губернатори не слідуватимуть його рекомендаціям і не розгорнуть сили Національної гвардії в достатній кількості, щоб «домінувати на вулицях».

Читайте також: Трамп заплющує очі на те, що «антифашизм» є інструментом російської гібридної агресії

Президент США може використовувати Закон про повстання часів громадянської війни для розгортання військ. Закон допускає таке застосування військових у правоохоронних цілях у крайніх випадках. Попередні застосування збройних сил у США призначалися для надання допомоги американцям у надзвичайних ситуаціях, таких як стихійні лиха, і відбувалися тільки за погодженням з державними та місцевими посадовими особами.

У США вночі 1 червня протести проти соціальної нерівності супроводжувалися заворушеннями й насильством у декількох містах. Демонстранти вимагають суду над чотирма співробітниками поліції за їхню роль у загибелі 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Вони стверджують, що протестують не тільки проти жорстокого поводження поліції з темношкірими, а й проти «системного расизму в США».

Тим часом поліція в багатьох містах намагається забезпечити дотримання нічної комендантської години. Приблизно 40 міст, зокрема Лос-Анджелес, Маямі, Детройт, Філадельфія, заборонили вуличні демонстрації після настання темряви.

Читайте також: Трамп укотре намагається контрабандою протягнути Путіна на саміт «сімки» — Портников

Демонстрації почалися 26 травня в Міннеаполісі, де 46-річний темношкірий чоловік Джордж Флойд помер після того, як його затримали, закували в кайданки й поклали на землю обличчям униз, а поліціянт притискав його шию коліном — у той час як Флойд казав, що не може дихати.

Через чотири дні Дерекові Шовіну, який затримував Флойда, висунули звинувачення в убивстві третього ступеня й ненавмисному вбивстві другого ступеня. Він і троє інших його колег-поліціянтів, які стояли поруч і не втручалися, були звільнені.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post «Слуга» розповіла, хто може стати міністрами культури й екології
Next post Лава запасних Зеленського вичерпалася набагато швидше за кадровий резерв Януковича