Подивіться на цей Київ літа 1990-го, аби ніхто не брехав вам, ніби незалежність нам хтось «подарував» – Забужко. ВІДЕО

30 років тому

Добре пам’ятаю, де я в мить підйому прапора стояла, і навіть (як то завжди врізається у важливі моменти життя) — у чому була вбрана.

Господи, як же це було прекрасно!

Читайте також: Декларація непослуху: як Кравчук правильно зорієнтувався

Хто не бачив — знайдіть 17 хв і подивіться уважненько, не минаючи ні титли, на цей Київ літа 1990-го.

Через 2,5 місяці почався «перший Майдан» — Революція на граніті, і 15 жовтня майже такі самі багатотисячні колони киян вийшли на загальноміський страйк на підтримку студентів — тільки то вже була не святкова юрба, а зла, рішуча й зосереджена, йшли «підприємствами», і це теж було по-своєму прекрасно, але іншою, грізною красою, про яку писав Єйтс («a terrible beauty was born»), — бачити ті вручну намальовані плакати: «Більшовик», «Ленінська кузня», «Арсенал»: останній спалах робітничого руху в Європі 20-го ст., відлуння польської Солідарности…

Читайте також: Українська мрія про майбутнє обростає метастазами популізму й безвідповідальності, багато в чому через «Слугу народу» — Казарін

(Ось тоді Кравчук і мусив прийняти рішення: ну його на фіґ, Москва далеко, а сила — ось вона, прямо під вікнами тече самоорганізованою людською рікою… )

Подивіться, обов’язково. Хоча б на те, щоб потім ніяке стерво не посміло брехати вам у живі очі, ніби незалежність нам хтось «подарував». Щоб нам укотре не вкрали нашу історію.

Оксана ЗАБУЖКО

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В МИД рассказали о результатах расшифровки черных ящиков сбитого самолета МАУ
Next post Российские козни в Германии: Европе пора открывать глаза и действовать решительнее