Адаптивний карантин зазнає змін, Україну ділитимуть на чотири зони. ВІДЕО

Із 1 серпня в Україні посилюватимуть чи послаблюватимуть карантин в окремих містах і районах областей

Про це в в інтерв’ю «Українському радіо» заявив Віктор Ляшко.

«Ми відмовилися від тотального загального карантину на території всієї держави, а запровадили адаптивний карантин, який із 31 липня — можна сказати, вже з 1 серпня — розпочне працювати інакше, ніж було до цього впродовж останніх півтора місяця», — зазначив головний санлікар.

Читайте також: Голова ВООЗ певен, що COVID-19 можна зупинити й без вакцини — назвав основний інструмент

Чиновник пояснив: «Якщо область п’ять днів поспіль буде перевищувати чотири загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони й міста обласного значення — і кожен район покаже свій внесок у стан захворюваності коронавірусної хвороби».

Відтак, за Ляшковими словами, залежно від того, який відсоток дає район або місто обласного значення, його виокремлять або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зони.

«Червона — це найкритичніша, в якій зачиняють усе, як у нас було в березні-квітні на території всієї держави», — наголосив заступник міністра охорони здоров’я.

«І якщо є червона зона, то це триває доти, доки внесок у загальну захворюваність в області не зменшиться — й область не перейде в помаранчеву, жовту чи зелену, — додав посадовець. — Коли три дні ми бачимо, що показник кращий, ми переводимо цей район в іншу зону».

Читайте також: Кабмін продовжив карантин

Головний санлікар уточнив, що «зелена зона — це загальнообов’язкові вимоги, які сьогодні є: не можна заходити у громадські будівлі без маски на обличчі, потрібно дотримуватися соціальної дистанції, потрібно мити руки й обробляти їх антисептиком, й одна людина на п’ять квадратних метрів».

Жовта — це «буферна зона», що, як зазначив Ляшко, не дуже відрізняється від зеленої за обмеженнями, але стає попереджувальною. Там заборонено відвідувати будинки літніх людей, лікарні, соціальні установи.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В Полтаве вооруженный гранатой злоумышленник взял в заложники полицейского
Next post Шевченко пообещал, что НБУ выполнит все обязательства перед МВФ