Адаптивний карантин зазнає змін, Україну ділитимуть на чотири зони. ВІДЕО
Із 1 серпня в Україні посилюватимуть чи послаблюватимуть карантин в окремих містах і районах областей
Про це в в інтерв’ю «Українському радіо» заявив Віктор Ляшко.
«Ми відмовилися від тотального загального карантину на території всієї держави, а запровадили адаптивний карантин, який із 31 липня — можна сказати, вже з 1 серпня — розпочне працювати інакше, ніж було до цього впродовж останніх півтора місяця», — зазначив головний санлікар.
Читайте також: Голова ВООЗ певен, що COVID-19 можна зупинити й без вакцини — назвав основний інструмент
Чиновник пояснив: «Якщо область п’ять днів поспіль буде перевищувати чотири загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони й міста обласного значення — і кожен район покаже свій внесок у стан захворюваності коронавірусної хвороби».
Відтак, за Ляшковими словами, залежно від того, який відсоток дає район або місто обласного значення, його виокремлять або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зони.
«Червона — це найкритичніша, в якій зачиняють усе, як у нас було в березні-квітні на території всієї держави», — наголосив заступник міністра охорони здоров’я.
«І якщо є червона зона, то це триває доти, доки внесок у загальну захворюваність в області не зменшиться — й область не перейде в помаранчеву, жовту чи зелену, — додав посадовець. — Коли три дні ми бачимо, що показник кращий, ми переводимо цей район в іншу зону».
Читайте також: Кабмін продовжив карантин
Головний санлікар уточнив, що «зелена зона — це загальнообов’язкові вимоги, які сьогодні є: не можна заходити у громадські будівлі без маски на обличчі, потрібно дотримуватися соціальної дистанції, потрібно мити руки й обробляти їх антисептиком, й одна людина на п’ять квадратних метрів».
Жовта — це «буферна зона», що, як зазначив Ляшко, не дуже відрізняється від зеленої за обмеженнями, але стає попереджувальною. Там заборонено відвідувати будинки літніх людей, лікарні, соціальні установи.