Замість дітей віддав собі. Зеленський оселився на відремонтованій за державний кошт «дачі Ющенка». ВІДЕО

Після виходу матеріалу «Схем» про переїзд Володимира Зеленського на державну дачу в Кончу-Заспу під Києвом Офіс президента підтвердив цей факт

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

В ОПУ зазначили, що це «тимчасово», і додали, що «глава держави в липні 2020 року продав будинок у селі Іванковичах у Київській області».

«Президент України із сім’єю тимчасово мешкатиме в державній резиденції «Конча-Заспа», — йдеться в повідомленні.

«Схеми» встановили, що президент Зеленський користується державною дачею на території резиденції «Конча-Заспа» Державного управління справами біля Києва, а саме — «будинком №29». У цьому маєтку, також відомому як «дача Ющенка», напередодні зробили ремонт за державний кошт.

До обрання у владу Зеленський засуджував політиків, які користуються державними пільгами та привілеями за рахунок бюджету, і стверджував, що державні резиденції треба «віддати дітям».

Ремонт «будинку №29» розпочався наприкінці 2019 року. Майже 200 тисяч гривень із державного бюджету витратили на послуги з «аварійно-відновлювальних робіт із поточного ремонту будинку», ще 110 тисяч гривень пішло на «ремонт системи пожежної сигналізації» — про це свідчать дані із сайту публічних закупівель ProZorro.

Про те, що дачу готують «під Зеленського», журналістам ще в березні підтвердили два джерела — одне в Управлінні державної охорони, друге — із доступом до самої резиденції. У липні Володимир Зеленський почав користуватися державною дачею, йдеться в розслідуванні.

6 липня знімальна група «Схем» зафіксувала, як президентів кортеж ввечері після завершення робочого дня попрямував у бік Конча-Заспи та заїхав на режимну територію державних дач і виїхав звідти лише вранці.

Наступного дня Зеленський так само ночував тут. Також журналістам вдалося зафіксувати, як цими днями зранку з території державних дач виїжджала автіка його дружини Олени Зеленської.

7 липня президент опублікував на сайті електронних декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, у зв’язку з тим, що продав будинок і земельну ділянку в Іванковичах. Родинний маєток Зеленського придбала дружина заступника керівника фракції «Слуга народу» в парламенті Юрія Кісєля — за 13 мільйонів гривень.

«Схеми» звернулися за коментарем до Державного управління справами, але там на запит журналістів поки не надали відповіді. І не відреагували на дзвінки.

Окремо «Схеми» звернулись до керівника «Будинку відпочинку «Конча-Заспа», щоб запитати, чи надовго Зеленському надали держдачу. Він лише повідомив, що перебуває у відпустці. За іншими робочими номерами цієї установи на телефонні дзвінки не відповідали.

Журналісти звернулись також до Сергія Борзова, який донедавна був керівником ДУС, він повідомив, що в державній дачі №29 «мешкав президент Віктор Ющенко у свою каденцію. І ще він жив при президентові Януковичу. Вони 2014 року виїхали, і більше там ніхто не мешкав».

Як облаштована ця державна резиденція, українці побачили після Революції Гідності у 2014-му, коли її після 10 років користування залишив Віктор Ющенко, тоді її навіть планували продати. Це — триповерховий маєток більше ніж на дві тисячі квадратних метрів із кількома гектарами огородженої території навкруги. Будинок має чотири спальні, ліфт, кінозал, більярдну, солярій, сауни, басейн і масажний кабінет.

«От тільки протягом п’яти років резиденцію, схоже, так ніхто і не придбав. А тепер цим привілеєм за держкошт вирішив скористатися Володимир Зеленський, хоча до обрання у владу він засуджував політиків за це», — йдеться в сюжеті «Схем».

«Нехай у цих резиденціях живуть дітки якісь. Ну якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції — я не бачу в них взагалі ніякого сенсу. Коли ми їздимо по Європі, ми бачимо старі резиденції королів, що це сьогодні? Це все — для екскурсій», — так на той час кандидат у президенти Зеленський відповідав на запитання журналістів «РБК-Україна», чи користуватиметься він державними резиденціями в разі перемоги на виборах.

«Мене б на один тиждень туди відправити, якби це було можливо. Я б їм влаштував! Кортежі — нах*! Пільги ваші — нах*! Дачі — нах*! Щоби простий вчитель жив як президент. А президент жив як учитель», — слова Володимира Зеленського з відомої сцени серіалу «Слуга народу», який став ідеологічним та іміджевим підґрунтям приходу актора в політику.

При цьому користування дачею керівником держави не є порушенням закону.

У постанові Верховної Ради від 1992 року в поточній редакції зазначено, що главі держави «на період перебування на посту президента надаються заміська резиденція та службова квартира в м. Києві. Після виходу у відставку президентові України довічно надається державна дача з необхідним обслуговуванням, охороною і транспортним забезпеченням».

«Матеріально-технічне, соціально-побутове забезпечення діяльності президента України» здійснює Державне управління справами, йдеться в положенні про цей орган.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post После критики из США ВОЗ решила расследовать свои действия во время пандемии
Next post ЗВР Украины: критическую фазу удалось быстро преодолеть с малыми потерями