Епідемії в Україні: Голубовська розповіла, до чого потрібно бути готовим

В Україні без пандемій вистачає епідемій.

Про це в ефірі програми «ХАРД з Влащенко» на телеканалі «Україна 24» розповіла докторка медичних наук, інфекціоністка Ольга Голубовська.

«У 2017 році Білл Гейтс говорив фразу, яку я розумію, що унікальні можливості секвенування геному на сьогодні роблять цілком реальними й біологічні атаки. Ми живемо в такому світі, тому повинні бути до цього готові.

Ми увійшли до такого пандемічного циклу. Ми пережили пандемію грипу… Там теж дуже важка була пандемія — для нас, інфекціоністів — це страшне. У нашій країні без пандемій вистачає епідемій. Дифтерія 90-х… Буквально нещодавно ми мали таку епідемію кору, через яку ми увійшли до трійки світових лідерів… У т.ч. завдяки абсолютно неправильним підходам до протидії цій епідемії», — сказала вона.

«У нас пацієнти до сімейного лікаря потрапити не можуть, «швидку» викликати вони не можуть. Вони в цих висипах, +40 температура, нап’ються жарознижувальних, сідають у метро… приходять ногами в ту чи іншу лікарню, щоб лікуватися… Виходить лікар і каже: «Ми не можемо прийняти»… Це називається «штучно роздуте», тому що немає протидії. Такого ж не можна допускати.

Якщо ми це не виправимо, якщо не повернемо вертикаль біобезпеки нашу зруйновану, то ми з вами маємо рятуватися хто і як може. А що потрібно для хворої людини? Хворій людині треба вижити. ЇЇ треба вчасно лікувати», — розповіла Голубовська.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підписав указ про вакцинацію від COVID-19 додатковою дозою людей із важкими супутніми захворюваннями.

Третє щеплення від коронавірусу рекомендується зробити людям таких категорій: з ВІЛ-інфекцією; з онкологічними захворюваннями; після трансплантації органів; які проходять імунодепресивну терапію; які проходять імуномодулюючу терапію; з імунодефіцитним станом.

«Україна 24»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Чи готує Путін наступника: російський адвокат дав несподіване пояснення
Next post Командувач НАТО в Європі пропонує відправити війська до Болгарії і Румунії – Spiegel