Фото: phys.org
Завдяки стародавній ДНК, яку витягли з людських кісток, змінилося уявлення про ранню історію Японії, оскільки за новими даними сучасне населення Країни висхідного сонця має потрійне генетичне походження.
Раніше вважалося, що в сучасних японців було два предки, повідомляє phys.org, інформує Фокус.
12 секвенованих древніх геномів показали, що сучасні японці мають генетичні сигнатури мисливців-збирачів дземон, котрі живуть тут, і хліборобів Яйої, які іммігрували сюди з материка, але також вони показали наявність третьої генетичної групи, пов’язаної з народом кофун, які поширили свою культуру в Японії між 3 і 7 століттями.
Люди заселили японський архіпелаг понад 38 тисяч років тому, але Японія зазнала серйозних змін тільки за останні 3000 років, починаючи з полювання і збирання, люди перейшли до вирощування рису, а потім країна стала технологічно розвиненою державою.
Череп предка сучасних японців, з якого була взята ДНК. Фото: phys.org
Попередня теорія передбачала, що японці мають двох предків: мисливців-збирачів дземон, котрі живуть тут, і хліборобів Яйої, які заселили японські острови від 16 000 до 3000 років тому і прибули в Японію з материкової частини Азії, жили тут приблизно з 900 р до н .е. до 300 р н.е. Але дослідження стародавніх японських геномів вказує на прибуття ще одних східних предків японців у період з 300 по 700 роки н.е.
“Тепер ми знаємо, що кожен з предків сучасних японців зробив свій внесок у формування сучасного населення Японії. У нас тепер нова потрійна модель японського геномного походження, а не подвійна, яка була головною протягом значного періоду часу”, – говорить Шигекі Накагоме з Триніті-коледжу в Ірландії.
Також у новому дослідженні йдеться, що народи-іммігранти з материка не замінили місцевих жителів, а асимілювалися з ними. У наслідку з’явилися нові соціальні і культурні особливості в предків японців.
“Японія – особливо цікава частина світу для дослідження зразків стародавніх ДНК. Наше дослідження ще раз доводить здатність стародавніх геномів розкрити нову інформацію про історію людини, яку неможливо було б дізнатися іншим способом”, – говорить Ден Бредлі з Триніті-коледжу.
Leave a comment