Четверг , 25 Апрель 2024
Политика

Віктор Таран: Саміт НАТО. Чого очікувати світу та Україні?

“Сьогоднішній саміт НАТО важливий, оскільки ухвалюватиме тактику і стратегію Альянсу на найближчі два роки. Це перший саміт у якому візьме участь новообраний президент США. Тому всі з нетерпінням чекають на його промову”, – про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Віктор Таран,  інформує UAINFO.org.

“Найголовнішими темами стануть: відносини з Росією та Китаєм; Афганістан, з якого до вересня союзники планують вивести всі війська; ухвалюватимуться рішення щодо підвищення обороноздатності в космосі та Інтернеті; Планується створення загального фонду для підтримки досліджень з розробки та впровадження новітніх оборонних технологій.

Має бути затверджена стратегія щодо посилення захисту важливої ​​інфраструктури та ланцюжків поставок. Україну не запросили. Але це не “зрада.” Адже в ньому не візьме участь жодна третя країна. Включно з Грузією та найближчими партнерами Альянсу Фінляндією та Швецією Неприємно інше. В рамках роботи саміту не передбачено жодної окремої робочої наради стосовно України. Хоча наші союзники Польща та країни Балтії неодноразово на цьому наполягали. Одна із причин – Україна після приходу до влади Зеленсього досі не призначила свого посли при НАТО. А без цього сподіватись на покращення співробітництва з Альянсом – не варто. Тому спостерігаємо за самітом, аналізуємо та очікуємо: виступ Байдена, підсумковий прес-реліз, нарешті призначення посла України при НАТО”, – завершує політолог. 

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

США могут отправить Украине транш вооружения спустя несколько дней после подписания закона

Первую партию военной помощи, переданной США могут доставить в Украину уже через...

Европарламент планирует оценить «выборы в России» на следующей неделе

Действующие депутаты Европарламента планируют проголосовать за резолюцию о "президентских выборах" на территории...

«Позитивные сигналы по ПВО», — Германия на заседании Совета Украина-НАТО

Немецкое государство рассказало о "позитивных сигналах" по ПВО для ВСУ.

Греция хочет создать себе ПВО, основываясь на “Железном куполе”

Греция планирует начать разработку системы противовоздушной обороны аналогичную израильскому "Железному куполу".