Портников: Історія з Навальним – один зі стримувальних чинників, який працює на користь України

Коли українські спостерігачі обговорюють сюжет із отруєнням, поверненням і затриманням Олексія Навального та протести в Росії, їхній аналіз нерідко зупиняється на політичних поглядах опозиційного активіста або впевненості, що перемога демократії в сусідній країні створить нові проблеми для України

Про це для «Еспресо» пише Віталій Портников.

Але до перемоги демократії — якщо тверезо оцінити масштаб російських протестів — іще дуже й дуже далеко. Та й не став би я недооцінювати наслідків такої перемоги. Демократична Росія — якими б не були політичні погляди її президента й навіть більшої частини громадян — нападати на Україну не стане. У цивілізованому світі проблеми вирішують за столом переговорів, а не в битвах.

Читайте також: Три помилки українців, які щиро співчувають Навальному

Але поки що все це — із царини наукової фантастики, війна Росії з Україною триває, й існує реальна небезпека захоплення нових українських територій агресором. Так ось історія навколо Навального — це один із реальних стримувальних чинників цієї війни.

На Заході з перших днів після нападу Росії на Україну ми бачимо очевидне прагнення нормалізувати відносини із Кремлем. Причому нерідко — за рахунок наших національних інтересів. Нехай у Києві заплющать очі, підуть на поступки Путінові — аби тільки задовольнити економічні інтереси цілої групи західних країн, ну й особисті інтереси цілої низки західних політиків і бізнесменів.

Читайте також: Портников пояснив, до чого можуть призвести протести в Росії

Так ось, коли Кремль показує Заходові, як він ставиться до власних громадян, ніяких аргументів у проросійського лобі просто не залишається. Яке скасування санкцій? Зараз і в Європейському Союзі, й у США говорять тільки про посилення санкцій проти Росії. Про необхідність зупинити будівництво трубопроводу «Північний потік — 2» заговорили вже і провідні німецькі політики. І це лише початок. Якщо протести в Росії наростатимуть, а репресії Кремля — ​​посилюватимуться, посилюватимуться й санкції. А чим складнішою є економічна й політична ситуація у країні, тим важче їй влаштовувати нові війни.

Тому нам потрібно зрозуміти: той, хто підриває авторитет Путіна й Російської держави — союзник України, що б він не думав про Крим або Донбас. І росіяни, які виходять на вулиці під кийки путінської поліції, своєю небайдужістю збільшують наші шанси жити в мирній і — рано чи пізно — соборній країні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post США при Байдене: какой будет американская политика в Восточной Европе (видео)
Next post Кирилл Сазонов: Украине не стоит ввязываться в эти пляски вокруг Навального и его сторонников. Это сыр в мышеловке