Американська підтримка й російська дурість дають Україні безцінний час – Портников

Американські санкції проти «Північного потоку — 2» можуть бути застосовані вперше — протии російського судна-трубоукладача «Фортуна» та компанії, яка є його власницею. Про це вже заявило міністерство економіки ФРН, а американське посольство в Берліні підкреслило, що «будівництво газопроводу «Північний потік — 2″ загрожує важливим національним інтересам європейських партнерів і США»

Про це для «Еспресо» пише Віталій Портников.

При цьому будівництво газопроводу й так не здійснюють. Німецькому урядові після скарги екологів довелося призупинити дію дозволу на продовження будівництва в німецьких територіальних водах. При цьому судно-трубоукладач «Академік Черський», на яке в «Газпромі» покладали головні надії після відмови західних компаній від участі у прокладанні труб, покинуло район продовження будівництва. Як вважають фахівці — тому що просто виявилося, що не відповідає технічним завданням.

Читайте також: EUObserver: Закінчити «Північний потік — 2» буде важко, навіть якщо хтось захоче його сертифікувати

І тоді з’явилося нове судно — «Фортуна», на якому для його участі в будівництві ще потрібно провести необхідні роботи. А тепер виявляється, що й «Фортуна» може виявитися не потрібною, цьому трубоукладачеві просто не дозволять будувати. І потрібно розуміти, що невичерпного запасу кораблів «Газпром» не має: раз-два та й усе. При цьому який же сенс у нових кораблях, якщо проти кожного можуть застосувати санкції?

Таким чином питання про добудову «Північного потоку — 2» зависає в повітрі. Сподівання на те, що нова американська адміністрація виявиться лояльнішою до цього будівництва, ніж попередники, теж видаються дивними. Навпаки, Джозефові Байдену просто необхідно буде довести, що адміністрація його попередника «загравала» із Кремлем. А відмова від американських санкцій проти «Північного потоку — 2» навряд чи стане хорошим доказом.

Читайте також: Боротьба за омріяний антиукраїнський проєкт Путіна перейшла на новий рівень — Портников

Чи зможуть переконати Байдена німецькі політики, які вважають газопровід винятково економічним проєктом? Із кожним днем їм буде все важче робити це. І як не парадоксально, тут Україні допомагає Путін, який створює все нові й нові іміджеві проблеми для співпраці з Росією. Спроба отруєння Олексія Навального, що вже набула розголосу, знову поставила питання про доцільність енергетичної співпраці із країною, яка застосовує хімічну зброю проти опозиційних політиків. А тепер Путін до того ж Навального ще й заарештував. І якщо ми думаємо, що він зупиниться й сидітиме тихо, щоб добудувати настільки важливий для «Газпрому» трубопровід, ми помиляємося. Не зупиниться. Це ж Путін!

Отже, американська підтримка й російська дурість дають Україні час — безцінний час, коли Росія буде позбавлена можливості почати пряму агресію протии нашої країни. Тому що в разі, якщо Україна втратить транзитний статус, ризики для неї зростуть багаторазово. Армія та час — головні союзники нашого існування і виживання. Питання тільки в тому, як ми цим часом скористаємося.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Трамп посіяв бурю. Приборкати її можна лише спільними зусиллями по обидва боки Атлантики
Next post Досі говорите російською? Тоді не дивуйтеся, що з вас лізе «рускій мір»