ЄС і США заявили, що від прозорості обрання керівника САП залежить подальша підтримка України

Від прозорості обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залежатиме подальша підтримка України

Відповідну заяву синхронно оприлюднили представництво ЄС і посольство США в Україні, повідомляє «Європейська правда».

«ЄС і США взяли до відома рішення Верховної Ради про призначення членів комісії для вибору спеціалізованого антикорупційного прокурора. Комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого — доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього залежатиме наша подальша підтримка», — мовиться в повідомленні.

Читайте також: У Європарламенті заявили про загрозу безвізові. Усе через САП

Сьогодні, 17 вересня, Верховна Рада затвердила представників у конкурсну комісію з обрання голови САП — попри застереження західних партнерів.

До складу комісії, яка проведе конкурс на зайняття адміністративних посад в САП, повинні увійти 11 осіб, сімох із яких призначає Рада, чотирьох — рада прокурорів.

У Європарламенті вже заявили про загрозу для безвізового режиму з ЄС у зв’язку із проблемною процедурою відбору керівника САП. Попередження про це та про фінансові ризики лунали й до сьогодні.

Читайте також: НАБУ звинуватило Венедіктову в брехні щодо кількох резонансних справ

Раніше ключові європейські держави та Світовий банк письмово звернулися до Верховної Ради та попередили про проблеми у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького.

Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним із критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним із критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Все же песня о билетах в Ростов от «Жадан и Собаки» – пророческая. Зеленский приступил к ее реализации – экс-нардеп
Next post Барбадос больше не будет подчиняться Елизавете II