Україна, Польща й Литва започаткували «Люблінський трикутник»

Україна, Польща й Литва оголосили про створення «Люблінського трикутника»

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Новий формат співпраці між трьома країна започаткували міністри закордонних справ — Дмитро Кулеба, Яцек Чапутович і Лінас Лінкявічюс.

Читайте також: Знову Дуда: як Україні скористатися переобранням польського президента

«Люблінський трикутник підкреслює важливу роль, яку Україна, Польща та Литва відіграють у Центральній Європі та світі. Наша єдність здатна не лише зміцнити наші країни, але й ефективно протидіяти спільним загрозам, гарантувати безпеку та процвітання нашого регіону», — заявив сьогодні, 28 липня, під час свого офіційного візиту до Польщі голова нашого МЗС.

Дипломат додав, що Україна не лише намагається приєднатися до наявних форматів взаємодії, а й «має достатньо сил та авторитету, щоби створювати нові ефективні формати з партнерами».

Йдеться про те, що учасники «Люблінського трикутника» домовилися координувати дії задля захисту міжнародного права в контексті російської агресії проти України, як у тристоронній координації, так і в міжнародних організаціях: НАТО, ООН, ЄС, Раді Європи й ОБСЄ.

Читайте також: Швейцарський годинник для Криму: що варто взяти на озброєння нашим дипломатам

«Україна, Польща та Литва задекларували, що не визнають незаконної окупацію Росією Криму та за жодних обставин не визнають її у майбутньому. Вони закликали Росію вивести війська з тимчасово окупованих територій України, включно з окремими районами Донецької та Луганської областей», — мовиться в повідомленні МЗС.

«Країни «Люблінського трикутника» підтримують відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах і закликають до припинення російської агресії проти нашої держави», — додали в зовнішньополітичному відомстві.

Голови МЗС трьох країн скоординували подальші дії та обговорили майбутні зустрічі у форматі «Люблінського трикутника».

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В Пекине пристально следят за хабаровскими протестами
Next post Обвинительный акт относительно подозреваемых в деле Гандзюк передан в суд