Народний депутат від “Голосу” Святослав Вакарчук заявив про складання мандату нардепа
Про це повідомляє LB.ua.
“Сьогодні зареєстрував заяву про складання повноважень народного депутата України”, – заявив політик на брифінгу.
Обґрунтовуючи своє рішення, Вакарчук зазначив, що вважає власну місію частково виконаною: “привів прекрасну фракцію у парламент”.
“Й ось я вважаю, що більшою мірою наше завдання здійснене. Наша фракція хоч і не велика, але ефективна… Ви це бачите самі, це фракція, яка вже не раз рятувала політику від помилок і зробить це ще не раз”, – зазначив він.
Політик додав, що Кіра Рудик три місяці тому очолила партію “Голос” на його запрошення, аби політсила перестала асоціюватися з її лідером, тобто з Вакарчуком.
“Аспект номер два – інформаційний. Ви добре знаєте, що останні три роки на мене персонально постійно намагаються лити дезінформацію, бруд, відверті маніпуляції та просто негатив. Скажу чесно – на мене це не діє. Це виникло тоді, коли в чиїйсь параноїдальний уяві виникла ідея, що я балотуватимусь у президенти”, – заявив політик.
Читайте також: Інакше епоха бідності триватиме вічно: що має усвідомити український виборець
Третім аспектом Вакарчук назвав те, що торік після президентських виборів стояв непростий вибір.
“Коли створював партію” Голос “, я розумів, що іншого виходу, ніж іти на парламентські вибори із цією партією, немає. Вакуум, який був створений, розділив країну на тих, хто за Зе і тих, хто за Пороха. Ми дали їм альтернативу “, – повідомив він.
Вакарчук підсумував, що вважає свою місію частково виконаною, фракцію “Голос” очікує багато важливих подій.
“Наступний мій етап – зробити так, щоб молоді люди стали справжніми лідерами майбутнього. У планах великий освітній проект. Я зареєстрував заяву про складання повноважень народного депутата України. Але це рішення не означає, що я припиняю свою політичну діяльність або припиняю діяльність в партії “Голос”, – наголосив політик.
За словами джерел LB.ua, рішення про відхід Вакарчука було обумовлене низкою факторів. Зокрема, у партії був конфлікт навколо відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Вакарчук відмовився підписувати проект постанови за відставку міністра. Але депутати називали це “робочим дискусіями”. Сам Вакарчук у цей час перебував у Львові, з матір’ю.
Крім того, після обрання Рудик головою партії “Голос” Вакарчук, за словами депутатів, практично повністю відсторонився від участі в парламентському та партійному житті: “Він усіляко підкреслював, що є звичайним членом команди, і це – новація. Але, як ми бачимо, у такого підходу є і негативні наслідки”.
Читайте також: Між трагедією та драмою: одне з головних питань, що визначає наше майбутнє
У партії також пов’язують рішення Вакарчука з наближенням місцевих виборів: “частина наших вважають, що” Голосовій потрібне жорсткіше позиціонування, і позиції Слави цьому перешкоджають”.
Варто зазначити, оголошення для членів “Голосу” було зроблено сьогодні, 11 червня, вранці, ще кілька днів тому про відповідне рішення знали лише в найближчому колі Вакарчука. При цьому перед засіданням фракції депутатів попросили здати мобільні телефони, планшети й годинники – щоб уникнути витоку інформації.
У травні 2019 року Вакарчук створив партію “Голос” для участі в позачергових парламентських виборах. Основний партійний список формувався під час з’їзду, однак відразу в команду “Голосу” ввійшли ексзаступник міністра економіки Юлія Клименко, колишній голова Transparency International Ярослав Юрчишин, доктор медичних наук Юрій Соколов, кіборг Андрій Шараскін (“Богема”), колишня в.о. голови Одеської ОДА Соломія Бобровська.
У березні 2020-го Кіра Рудик стала главою партії “Голос”.
У 2007 році на позачергових виборах до Верховної Ради Вакарчук був 15-м номером у списку “Нашої України – Народної самооборони”, отримав депутатський мандат, але через рік добровільно склав повноваження.
У вересні 2018-го Вакарчук повідомив, що готовий “міняти країну”, натякнувши про повернення в політику. Напередодні президентських виборів ці слова могли бути сприйняті як намір балотуватися, але в січні 2019 році Вакарчук оголосив, що не висуватиме своєї кандидатури.
Leave a comment