Міністр назвав важливе досягнення свого берлінського візиту й окреслив «розумні компроміси»

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підбив підсумки свого візиту до Німеччини

Так, очільник МЗС повідомив, що вважає «важливим досягненням» своєї поїздки в Берлін повернення до порядку денного питань анексованого Криму й українських політв’язнів у Криму та Росії.

«Крим і Донбас — це все українські території, тимчасово окуповані Росією в ході агресії, — наголосив урядовець. — У цьому плані між ними немає різниці».

«Тому я і сказав в інтерв’ю німецьким ЗМІ під час візиту: ми доб’ємося деокупації та реінтеграції в Україну й Донбасу, і Криму. Скільки б часу це не зайняло», — зазначив високопосадовець.

Читайте також: Кулеба поділився важливимм підсумками зустрічі з міністеркою оборони Німеччини. ВІДЕО

За його словами, візиту такого рівня «давно не було між Україною та Німеччиною». «Найцінніше, що він дав — це особистий контакт і відверту, детальну розмову про позиції сторін, — додав дипломат. — Критично важливо максимально точно розуміти одне одного перш ніж вступати в перемовини з росіянами».

Кулеба запевнив, що українській делегації владося «чітко донести до німецьких партнерів нашу позицію», «детально поінформували, чому «буксує» Мінськ» та «яка реальна безпекова й гуманітарна ситуація на сході» й «чому мирне врегулювання починається з безпеки».

«Врегулювання неможливе без компромісів, — погодився міністр. — Але простір для них відкриється лише тоді, коли замовкне зброя».

«Oberste Priorität ist es dabei, einen dauerhaften und überprüfbaren Waffenstillstand umzusetzen». «Основним пріоритетом є впровадження тривалого та верифікованого припинення вогню». Важливо, що це пролунало саме від мого німецького колеги Гайко Мааса. Тобто наші погляди на принцип «Спершу безпека» збігаються», — переконаний голова МЗС.

Читайте також: «Новий треш»: дипломата обурив черговий «сюрприз» від Єрмака

«Займаючи проактивну позицію і наполегливо висуваючи нові ініціативи, Україна наочно демонструє партнерам — Франції та Німеччині — свою конструктивність, — зауважив урядовець. — Тим очевиднішим стає, що проблема — не в Україні.

«Водночас ми чітко заявляли: Україна не переходитиме червоних ліній свого суверенітету й територіальної цілісності. Ми не підемо на прямий діалог із окупаційними адміністраціями. Ми не підемо на вигадану Кремлем федералізацію. Ми не поступимося в питанні кордону, виводу російських військ, розформування окупаційних адміністрацій», — наголосив Кулеба.

«Україна з року в рік демонструє готовність йти на розумні компроміси в питанні особливостей місцевого самоврядування після повернення тимчасово окупованих територій до складу України, — нагадав міністр, — але ми ніколи не підемо на жодні особливі статуси за російським сценарієм, із правом вето на загальнонаціональні рішення й іншими вимогами, які підривають наш суверенітет».

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Нардепы уволили «выдающегося» Пристайко и назначили нового вице-премьера по вопросам евроинтеграции
Next post Подписи, протесты и проблемы Лукашенко. Что происходит в Беларуси? ВИДЕО