Вторник , 31 Январь 2023
Политика

Кулеба поділився важливимм підсумками зустрічі з міністеркою оборони Німеччини. ВІДЕО

Німеччина підтримуватиме зближення України з НАТО

Про це після перемовин у Берліні заявив Дмитро Кулеба.

За словами міністра закордонних справ України, у такій підтримці його запевнила міністерка оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер.

“Дуже чітко пролунала фраза про те, що Німеччина підтримуватиме зближення України з НАТО. Це для нас дуже важливо”, – наголосив очільник МЗС.

Читайте також: Міністр окреслив порядок денний сьогоднішніх перемовин у Німеччині

За урядовцевими словами, говорили також про військово-технічну співпрацю між Україною та Німеччиною. “Є дуже серйозні плани”, – прокментував Кулеба, не навівши подробиць.

“І політично я порушив питання про участь України у програмі розширених можливостей НАТО, – додав чиновник. – Ми розраховуємо на підтримку Німеччини в цьому питанні”.

Міністр зауважив, що “це дуже важливо не лише для України, але, ми переконані, і для зміцнення спроможності Альянсу загалом”. “Такої ж думки дотримується абсолютна більшість країн-членів і союзників”, – запевнив голова МЗС.

Читайте також: Рейтинг Путіна впав. Його знову підніматимуть війною в Україні?

“Ми працюємо над тим, щоб досягти консенсусу, – зазначив Кулеба. – Тому що рішення про участь України в програмі розширених можливостей НАТО є консенсусним”.

Також за міністровими словами, українській делегації вдалося довести німецькій міністерці, що представники угруповань “ДНР” і “ЛНР” у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі є громадянами Росії.”Ми підтвердили ключові позиції про неприпустимість прямого діалогу із представниками так званих “ДНР” і “ЛНР”. Ми в ТКГ розмовляємо з Росією”, – наголосив Кулеба.

“Проінформували про наше бачення щодо кордону й на картах, що називається, пальцями показали, де та що відбувається, аби наші колеги усвідомлювали, що з того боку нам протистоять російські командири (а не так звані донецькі або луганські), які командують військовими корпусами, – додав високопосадовець. – Також те, що представники так званих “ДНР” і “ЛНР” у ТКГ – насправді російські громадяни, було максимально чітко доведено”.

“Вечірні Вісті”

Leave a comment

Добавить комментарий

Новости по теме

“Табу нет, запросов также”: Нидерланды по F-16 для Украины

Никаких заявок на поставку американских самолетов Украине в Нидерланды не поступало.

Новый президент Чехии приедет в Украину: стало известно с кем

Новый президент чешского государства подтвердил, что собирается уехать в Украину.

16 миллиардов долларов Украине: рассмотрение многолетней помощи

Многолетняя помощь украинскому государству в 16 миллиардов долларов.

Кулеба заместитель председателя ОП: кадровые смены у власти

Президент анонсировал изменения в кадровой структуре властей Украины.