Неділя , 5 Січень 2025
Политика

Михайло Цимбалюк: Підсумки ста днів роботи Верховної Ради

Важливо, що протягом цих ста днів ми ухвалили велику кількість законопроєктів, у порівнянні з попередньою Верховною Радою восьмого скликання.

Але є й негативи – вноситься багато поправок уже до тих законів, які ухвалили в турборежимі. Тепер робота нібито стабілізувалася. Ухвалено низку законів з метою дерегуляції бізнесу, ухвалено чимало соціальних законопроєктів.

Утім, парламент розглядає здебільшого ті документи, які ініціює монобільшість. Фракція «Батьківщина», наприклад, з початку осені внесла понад сто законопроєктів і тільки 20 із них включено до порядку денного. Не розглядаються навіть справді важливі законопроєкти. Водночас ми бачимо бажання Голови Верховної Ради дослухатися до всіх фракцій. І те, що деякі проєкти змін знімаються з розгляду через те, що вони або не готові, або рекомендовані з порушенням Регламенту, – це позитив, і ми сподіваємося, що так і триватиме.

Якщо говорити про конкретні кроки, то важливим стало те, що ми прирівняли добровольців до учасників бойових дій. Ми повернули справедливість для тих воїнів, які свого часу не увійшли до складу Збройних Сил і просто були реорганізовані. Ідеться про понад три тисячі осіб. Попередня Верховна Рада до цього питання так і не дійшла, а нам вдалося його вирішити. Так само змогли продовжити дію пільгового оподаткування для підприємств, заснованих громадськими організаціями людей з інвалідністю.

Якщо говорити про мінуси, то парламент ухвалив закон, який обтяжує діяльність ФОПів, і вже маємо реакцію на це. Дали також зелене світло так званій поправці Геруса, внаслідок чого російська електроенергія змогла зайти на територію нашої країни, віддали під приватизацію спиртову галузь, відібравши в держави монополію. Ми також спостерігаємо негативний вплив закону про підакцизні товари щодо ринку тютюну.

Не знаю, чи допрацює ця Верховна Рада відведені п’ять років. Але, думаю, до кінця наступного року діятиме напевне. Буде дуже прикро, якщо парламенту вдасться провести закон про ринок землі в тій редакції, в якій він пропонується нині. Це «шанс» не увійти в історію, а вляпатися.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», «Голос України»

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Дебаты почти не повлияли на уровень поддержки Байдена и Трампа

Первые теледебаты между кандидатами на пост лидера США практически не поменяли уровень...

В Боливии военные вывели технику под дворец президента

На территории Боливии некоторые армейские подразделения вывели бронетехнику на центральную площадь Мурильо...

Глава Пентагона впервые поговорил с новым министром обороны РФ

25 июня министр обороны США впервые провёл переговоры телефонного характера с новым...

Украина и ЕС подписали кредитное соглашение к Ukraine Facility

Украина и Европейский Союз подписали важное кредитное соглашение в рамках Ukraine Facility.