Неділя , 20 Квітень 2025
Ілюстративне фото
Головне

Чому вибори під час війни – це загроза для України?

Вибори – це один із найдемократичніших процесів у суспільстві.

Вибори – це один із найдемократичніших процесів у суспільстві. Проте війна і демократія погано поєднуються, адже в умовах війни вибори можуть стати інструментом зовнішнього впливу, а не способом вільного волевиявлення громадян. Саме тому під час активних бойових дій у жодній розвиненій країні вибори не проводять. Це добре розуміють у США, де у 1942 році нікому б і на думку не спало вимагати дострокових виборів через напад на Перл-Харбор, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на YIGAL LEVIN.

Проте сьогодні Вашингтон наполягає на виборах в Україні, хоча не висуває таких вимог до Росії, де влада централізована й підпорядкована одній людині. Це означає, що питання не в демократії, а у вигідності конкретної влади для міжнародних гравців. Очевидно, що нинішнє керівництво України не є поступливим у переговорах, і це викликає роздратування як у Кремлі, так і в окремих західних політичних колах.

Зеленський як подразник для Путіна та Трампа

Володимир Зеленський – фігура, яка серйозно дратує як Володимира Путіна, так і Дональда Трампа. Обидва вони – люди системи: Путін – колишній офіцер КГБ, спецслужбіст, Трамп – впливовий бізнесмен та забудовник. Вони звикли до жорстких переговорів і впевнені у своїй перевазі. А Зеленський для них – лише комік із Кривого Рогу, людина без важкого політичного минулого, що й викликає в них роздратування.

Але чому під час війни неможливо проводити вибори? Справа в тому, що більшість населення не бажає війни й голосуватиме за будь-яку силу, яка пообіцяє швидкий мир – навіть якщо це означатиме капітуляцію.

Вибори під час війни – шлях до реваншу

Будь-яке голосування в умовах війни – це загроза того, що до влади прийде проросійський кандидат, який пообіцяє припинити війну за будь-яку ціну. Жоден лідер, який говоритиме про жертви, мобілізацію та боротьбу до перемоги, не виграє. Це аксіома всіх воєнних часів.

Вашингтон чудово розуміє цю логіку, тож вимога виборів – це фактично сприяння інтересам Росії. І в Кремлі це чудово знають. Саме тому там активно наполягають на тому, що Зеленський нібито нелегітимний і що Україні потрібний «новий лідер». Насправді питання зовсім не в легітимності, адже російська влада сама далека від демократичних стандартів. Справа в тому, що будь-яке голосування в нинішніх умовах принесе вигоду Москві.

Війна – це питання держави, а не демократії

Війна – це не питання вибору більшості, а питання виживання держави. Якщо в Ізраїлі скасувати обов’язковий призов, чи підуть добровольцями юнаки й дівчата? Відповідь очевидна: ні. Те саме стосується й виборів у воєнний час – суспільство втомлюється й хоче миру, що стає чудовим ґрунтом для зовнішнього впливу.

Росія вже не раз використовувала вибори для просування власних інтересів. І якщо зараз Україна піде цим шляхом, вона ризикує втратити незалежність не на полі бою, а в кабінетах переговорів. Раніше Європарламент планував оцінити «вибори в Росії».

Раніше ми писали про те, що Путіна не зупинять вибори.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

РФ вивезла понад 700 тисяч українських дітей з окупованих територій

З початку повномасштабного вторгнення Росія депортувала щонайменше 744 тисячі українських дітей на...

Бюджет програми “єОселя” збільшать: джерела фінансування та плани на майбутнє

Компанія “Укрфінжитло”, яка відповідає за надання пільгових іпотечних кредитів через програму “єОселя”,...

Мерц виступив проти вступу України до ЄС під час війни

Фрідріх Мерц, майбутній канцлер Німеччини, підтримує перспективу приєднання України до Європейського Союзу...

Розстріл українських полонених: омбудсмен вимагає міжнародного розслідування злочину Росії

Чотири беззбройні українські полонені були розстріляні російськими військовими, що є грубим порушенням...