Неділя , 26 Січень 2025
Культура

«Термінатор» повертається: Світ врятують жінки!

«Ill be back» цей вислів вже давно став крилатим завдяки легендарному термінатору Арнольду Шварценеггеру. І він виконав свою обіцянку й повернувся ще раз у стрічці «Термінатор:Фатум», яка нещодавно вийшла на екрани. Фани, здається, мали радіти цьому камбеку, але краще б його не було…

Скільки ж їх усіх є? «Термінатор» 1984 року, «Термінатор 2: Судний день» 1991 року, «Термінатор 3: Повстання машин» 2003 року, «Термінатор: Спасіння прийде» 2009 року, «Термінатор: Генезис» 2015 року і от нарешті «Термінатор: Фатум» 2019 року… Продюсером стрічки став сам Джеймс Кемерон, який через багато років вирішив повернутися до франшизи. Режисерське крісло зайняв Тім Міллер, а сценарій писали Біллі Рей, Девід С. Гоєр і Джастін Роудс.

Для початку варто зазначити, що треба забути про те, що відбувалося у попередніх трьох частинах. Все повернулося майже до витоків… Так от, Сара Коннор (Лінда Гамільтон) переховується разом зі своїм сином Джоном від термінаторів у Гватемалі. Але даремно. Майбутнього спасителя людства вбиває той самий «залізний Арні»…

Минає багато років. Дія переноситься у 2020 рік до Мехіко. І тепер сюжет закручується навколо трьох головних героїнь – Дені Рамос (Наталія Рейес), яка, власне, і стане лідером руху опору й воюватиме з машинами, солдата Грейс з майбутнього (Маккензі Девіс) та Сари Коннор (Лінда Гамільтон). Грейс та Сара мають за будь-яку ціну врятувати Дені від всесильного термінатора Rev-9 (Гебріел Луна), який також прибув із майбутнього.

У цій боротьбі жінкам допоможе термінатор Т-800 (Арнольд Шварценеггер), у якого, до речі, досить цікаво склалася доля. Після подій, які відбулися у 1990-х, цей кремезний робот вирішив жити простим людським життям. Тепер його звуть Карл і в нього є дружина та прийомний син. Але ж нині він має віддати борг Сарі Коннор і допомогти врятувати Дені…

Найкращим фільмом у франшизі давно визнано стрічку «Термінатор: Судний день» 1991 року. І не дивно. У цій стрічці було прекрасно усе. По-перше, неймовірний акторський склад. Арнольд Шварценеггер тоді був на злеті своєї кар’єри, і ви, мабуть, не знайдете на початку 1990-х більш затребуваного та улюбленого актора. А Лінда Гамільтон, яка повернулася до ролі Сари Коннор, була закохана у творця «Термінатора» Джеймса Кемерона. І після зйомок стрічки вони почали жити разом, а через декілька років одружилися. Тож тут була і справжня магія любові! Та й малий Джон Коннор (Едвард Ферлонг) задавав жару на екрані. Ну а ще не варто забувати про неймовірного Роберта Патріка, який зіграв лихого термінатора Т-1000…

Прекрасною була не тільки режисура Кемерона, а й сам сценарій, який постановнику допомагав писати Вільям Вішер-молодший. А ще тут були просто неймовірні як на той час спецефекти.

Але далі кіношники геть усе зіпсували, штампуючи чергові продовження франшизи кожні кілька років. От і дійшла черга до «Термінатора: Фатум», до ролей в якому повернулися актори з основного складу. Але це аж ніяк не врятувало ситуацію. До речі, грають вони не дуже…

Окрім того, цей фільм не викликає жодних сентиментів: він нудний, безглуздий, а місцями просто смішний. Навіть тим, хто страждає на напади ностальгії, він буде нецікавий. Та й жодними візуальними чарами в 2019 році вже нікого не здивуєш. Але найсумніше у цій історії те, що подейкують, мовляв, і це ще не кінець. Начебто новий «Термінатор» має стати перезапуском франшизи та першою серією нової трилогії…

Однак не все так просто… Незважаючи на те, що до франшизи повернувся Джеймс Кемерон, а також «залізний Арні», фільм провалився у прокаті. Нині стрічка заробила трохи менше 200 мільйонів доларів (за бюджету $185 мільйонів). Тож виглядає усе дуже сумно. Може, остаточні підрахунки врешті приведуть кінотворців до тями і вони зрозуміють, що не варто більше знімати «Термінаторів»?

 

Євгенія ПРОРИВАЙ

“Вечірні Вісті”

 

 

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Знайдено рідкісного генерала армії та колісницю серед китайських теракотових воїнів

Археологи, які працюють у знаменитому мавзолеї Цінь Шихуанді в китайській провінції Шеньсі,...

8 цікавих різдвяних традицій з усього світу: про деякі ви і не здогадувалися

Різдвяні традиції по всьому світу вражають своєю різноманітністю та глибоким культурним корінням,...

Кто популяризовал украинские вышиванки как символ украинской идентичности?

Украинская вышиванка является традиционной для Украины одеждой.

Мифические существа, имеющие реальные прототипы

Мифические существа очаровывают человечество тысячи лет.