Понеділок , 23 Грудень 2024
Мир

The Guardian: Європа та США ризикують стати “ворогами”

Три американських сенатори-республіканці Тед Круз, Том Коттон і Рон Джонсон цього місяця заявили про те, що магістральний газопровід «Північний потік-2», який має імпортувати російський природний газ до Європи через Німеччину, становить «серйозну загрозу» безпеці США, саме тому будівництво газопроводу має «негайно припинитися», пише британська газета The Guardian.

США вже давно «виступають проти» «Північного потоку-2», аргументуючи це збільшенням залежності Європи від Росії. Берлін довгий час заперечував подібні заяви з боку Сполучених Штатів, вказуючи на те, що Німеччина має право самостійно визначати власну політику, співпрацюючи з ЄС.

Однак, втручання республіканських сенаторів перетворило цю «суперечку» на чергове «протистояння США та Європи».

Дехто вважає, що реакція американців на будівництво «Північного потоку-2» дещо «перебільшена». Після цієї ситуації складається враження, що США почали ставитися до Німеччини як до ворога, а не союзника.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив про те, що така поведінка Сполучених Штатів відображає «неповагу» до європейських прав та суверенітету.

Представник ЄС з питань зовнішньої політики Йозеп Боррелл також висловив «глибоке занепокоєння з приводу загрози санкцій з боку США проти європейських компаній та інтересів».

Відносини канцлера Німеччини Ангели Меркель з президентом США Дональдом Трампом також є досить «напруженими», адже американський лідер досить «неприязно» ставиться до Меркель.

Ще більше спричинило погіршення відносин між США та Німеччиною рішення Трампа скоротити чисельність американських військ в Німеччині.

Наразі ця «суперечка» між країнами може спричинити лише збільшення «ворожнечі».

Дехто вважає, що США розпочали «систематично залякувати» власних «друзів», замість співпраці з країнами-союзниками.

Для прикладу, санкції США проти Ірану завдали шкоди європейським компаніям, які співпрацюють з Тегераном. Сполучені Штати звинувачують Європу в тому, що вона «допомагає терористам», при тому, що політика Дональда Трампа щодо Ірану лише збільшує напругу на Близькому Сході.

Також, США та Європа мають досить великі «розбіжності» у поглядах на вирішення ситуації з Ізраїлем та Палестиною.

Минулого тижня міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб перебував з візитом у Єрусалимі, намагаючись переконати прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху все-таки розглянути рішення про створення двох держав, натомість Рааб отримав лише «неповагу» з боку ізраїльського лідера, адже Нетаньяху і його «союзник» Дональд Трамп «не надто підтримують» рішення «двох держав».

США намагаються «вберегти Європу від надмірної залежності від Росії», однак Дональд Трамп явно намагається «не засмучувати» російського лідера Владіміра Путіна.

Лідерам ЄС поки залишається сподіватися на перемогу кандидата в президенти США від демократів Джо Байдена, але існує вірогідність, що Трамп повторно переможе.

В такому разі, на Європу чекає подальше погіршення відносин з США. Це є вагомим аргументом для європейських лідерів зміцнити «спільну безпеку», збільшити військові та технологічні можливості. Європа повинна знову об’єднатися і почати думати про спільні інтереси, резюмує газета.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Суд отложил приговор Трампу по делу о “взятке порноактриссе за молчание” до сентября

Во вторник 2 июля судья Хуан Мерчан перенес вынесение приговора кандидату в...

Южная Корея заявила о новом запуске КНДР баллистических ракет

Южнокорейские военные заявили, что Северная Корея произвела запуск баллистической ракеты в восточном...

Си Цзиньпин заявил, что Китай будет искать решение войны своим способом

Лидер КНР на встрече с польским коллегой заявил что Китай будет искать...

В нападениях в Дагестане принимали участие сыновья главы одного из районов республики

В атаках, которые произошли 23 июня в дагестанских городах Махачкала и Дербент,...