Сенат схвалив військовий бюджет США із санкціями проти «Північного потоку – 2»

Сенат США схвалив проєкт оборонного бюджету на наступний фінансовий рік на суму 740 мільярдів доларів

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Це сталося після того, як раніше документ схвалила Палата представників Конгресу. Законопроєкт, зокрема, передбачає посилення санкцій щодо газопроводу «Північний потік — 2».

Читайте також: У США схвалили нові санкції проти «Північного потоку — 2», черга за Сенатом і Трампом

Передбачається, що санкції запроваджуватимуть проти іноземних осіб і компаній, які допомагають продажеві, оренді або наданню суден для прокладання труб, допомоги в модернізації таких суден і їх страхуванню чи перестрахуванню. Обмеження також торкнуться газопроводу «Турецький потік».

Росія із 2018 року будує газопровід до Німеччини дном Балтійського моря. Його мали завершити наприкінці 2019-го. Наразі виконано 90% робіт, але будівництво призупинене через санкції з боку Вашингтона.

США намагаються зупинити завершення проєкту, вважаючи, що його основне призначення — політичний тиск на Європу, яка стане занадто залежною від російського газу. Крім того, газопровід значно знизить залежність Росії від транзиту газу через Україну. Натомість Вашингтон пропонував Європі свої енергоносії.

Читайте також: «Газпром» зіштовхнувся із суворою реальністю й перестав бути «народним надбанням»

Тепер Палата представників і Сенат повинні узгодити свої версії документа й направити його на затвердження президентові.

Оборонний бюджет обов’язковий для схвалення, тому конгресмени включають у нього положення, що не мають прямого відношення до фінансування Пентагону. Версія бюджету Конгресу може бути зупинена президентом Дональдом Трампом.

Раніше Білий дім також побачив у бюджеті посягання на президентські повноваження Трампа, зокрема обмеження на використання фінансових коштів у війні в Афганістані й на використання військ Національної гвардії всередині США.

Фінансовий рік у Сполучених Штатах починається 1 жовтня.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Оккупированное Снежное поможет российской авиации еще чаще ломаться и падать
Next post Фурса сказал, кто в том числе ответственен за случившееся с Шабуниным