Антиурядові протести в Болгарії тривають

Тисячі болгар учора, 12 липня, провели четвертий день антиурядових протестів у столиці Софії та кількох інших містах країни

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Учасники акцій оголосили, що продовжать протест і сьогодні, 13 липня.

Читайте також: У Сербії заявили про відновлення діалогу з Косовим після 20 місяців перерви

Демонстранти заповнили в Софії площу поблизу урядових будівель цз вимогою відставки консервативного уряду. Протести також відбулися в Бургасі, Пловдиві, Варні, Благоєвграді та Габрові. Люди скандували «Відставка», «Мафія» та вимагали відсторонення від посади генерального прокурора Івана Гешева.

Соціалістична опозиція в парламенті також заявила 12 липня, що запропонує подання про недовіру Кабінету міністрів за «корупцію» 15 липня та звернулася до протестувальників із проханням про підтримку.

Минулого тижня президент Болгарії Румен Радев закликав уряд і генерального прокурора піти у відставку на тлі багатотисячних протестів громадян проти корупції серед державної еліти країни.

Читайте також: Відомий переможець президентських виборів у Польщі

Із вимогою відставки уряду Бойко Борисова та генерального прокурора країни Івана Гешева президент виступив після того, як двома днями раніше генпрокуроратура провела в канцелярії президента обшуки.

Обшук відбувся після того, як Радев заявив, що Національна служба захисту (НСО), яка відповідає за охорону президента, прем’єр-міністра й інших високопосадовців, повинна припинити захищати Ахмеда Догана, почесного голову «Руху за права та свободи» (ДПС). За його словами, хоча НСО підпорядковується президентові, рішення щодо безпеки Догана ухвалює комісія, підпорядкована виконавчій владі, тобто Борисову.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Полицейские задержали вооруженную банду, ограбившую предпринимателя под Киевом. ФОТО, ВИДЕО
Next post Переселенцы из ОРДЛО отмывали средства через криптовалюту. ФОТО