Генпрокурор США заявив про втручання екстремістів й іноземних сил в американські протести

Вільям Барр зазначив, що екстремістські угруповання й іноземні сили використовують протести у США у власних інтересах

Про це із генеральний прокурор США заявив на своїй пресконференції, повідомляє УП із посиланням на Reuters.

«Маємо докази, що «Антифа» й інші подібні екстремістські групи, а також послідовники різних політичних сил підбурювали до насильства та брали участь у ньому», — наголосив посадовець.

Читайте також: Трамп заплющує очі на те, що «антифашизм» є інструментом російської гібридної агресії

Генпрокуророва заява пролунала за три дні після оцінки розвідників Міністерства внутрішньої безпеки про те, що значну частину насильства під час безладів іморвірно скоїли опортуністи, а не організовані екстремісти.

У той час як генпрокурор Вільям Барр і президент Дональд Трамп сфокусували провину на антифашистському русі «Антифа», федеральна прокуратура в Лас-Вегасі звинуватила трьох членів ультраправого руху «Бугалу» в плануванні вчинення насильства й руйнувань під час протестів.

Раніше в Міннеаполісі попрощалися із загиблим від удушення під час затримання поліцією афроамериканцем Джорджем Флойдом, смерть якого викликала хвилю протестів у багатьох містах США. Загиблий був беззбройним і при затриманні говорив, що не може дихати, але поліціянт не припинив його душити.

Читайте також: Заворушення у США є добрим прикладом того, до чого призводять популізм і політика «простих рішень»

У низці міст демонстрації переросли в зворушення, по всій країні арештували кілька тисяч осіб за мародерство, блокування доріг і порушення комендантської години. Із початку безладів загинули понад 10 осіб, зазнали травм багато журналістів.

Чотирьох поліціянтів, які брали участь у Флойдовому затриманні, звільнили й заарештували: тому, хто душив загиблого, пред’явили звинувачення в убивстві без умислу при вчиненні тяжкого злочину, іншим трьом — у підбурюванні й співучасті в ненавмисному вбивстві.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Пограничники рассказали о степени готовности «Стены» на границе с Россией
Next post Что не так с законодательными новшествами для пешеходов