Математики із Канади пояснили, як запобігти поширенню коронавірусу

Вчені з університету Торонто в Канаді створили математичну модель поширення коронавірусу, за допомогою якої змоделювали, що пік епідемії відбудеться в цьому місяці – лютому, а зниження рівня захворювань станеться і без зовнішнього втручання, передає УНН із посиланням на WP.

Вчені з канадського університету створили спрощену математичну модель поширення коронавірусу. Основним фактором захворюваності є сприйняття популяції. Згідно з дослідженням, базове репродуктивне число COVID-19 оцінюється в 2,3. Це означає, що кожна людина, заражена вірусом, поширить його в середньому на 2,3 інших в середньому протягом своєї хвороби.

У моделюванні використовувалася вибірка 4 тисяч чоловік, без використання щеплень, масок або карантину. За сценарієм, після зараження люди або повністю одужують, або вмирають, також після зараження і одужання людина не може бути повторно зараженою. При цьому, третина людей з гіпотетичної хворобою носять захисні предмети, такі як маски і рукавички, які значно знижують вірогідність подальшого розповсюдження хвороби.

Вчені відзначають, що чим вище репродуктивне число вірусу, тим швидше розвивається епідемія. При цьому, якщо порівняти зі спалахами кору, репродуктивне число у порівнянні з коронавірусом від 12 до 18. Коли репродуктивне число буде менше 1 – вірус припинить поширюватися. Однак, в реальному світі населення не ізольоване і інфікування може відбуватися швидше через пересування людей.

Поширення епідемії впливає на населення рівномірно, тому необхідно вживати заходів, перш за все по відношенню до людей, які щодня контактують з великою кількістю інших людей – продавці супермаркетів, лікарі і так далі.

Таким чином, відзначають вчені, карантин ефективний, тому що він обмежує кількість людей, схильних до захворювання. Цей сценарій показує, що відбувається, якщо карантин встановлюється швидко після виявлення перших декількох випадків.

unn.com.ua

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Стівен Спілберґ не захотів знімати нову стрічку про пригоди Індіани Джонса
Next post 37% населения Украины не имеют банковских счетов