Четверг , 8 Июнь 2023
Мир

ООН: Кількість біженців у світі зросла до 71 мільйона

У світі зафіксовано рекордну кількість переміщених осіб – приблизно 71 мільйон. Найбільшу групу з них складають сирійці, йдеться у звіті ООН. Дедалі більше людей тікають також з охопленої кризою Венесуели.

Рекордну кількість біженців, переміщених осіб і шукачів притулку зафіксовав Верховний комісаріат ООН у справах біженців (UNHCR) у 2018 році – близько 70,8 мільйона людей. Серед них майже 41 мільйон осіб є внутрішньо переміщеними особами. Про це йдеться в щорічному звіті комісаріату, оприлюдненому в середу, 19 червня, інформує агенція AP.

Експерти UNHCR відзначають зростання кількості переміщених осіб на два мільйона у порівнянні з показниками 2017 року, коли цей показник складав 68,5 мільйона осіб.

Після восьми років війни у Сирії її мешканці продовжують складати найчисельніше групу людей, переміщених з примусу – щонайменше 13 мільйонів осіб. Політична криза у Венесуелі призвела до того, що венесуельці вперше стали найбільшою групою “нових” шукачів політичного притулку у 2018 році: майже 340 тисяч осіб. При цьому загалом відомо про щонайменше чотири мільйони жителів Венесуели, котрі залишили країну і подалися, наприклад, до Перу, Колумбії та Бразилії. У UNHCR вважають, що кількість біженців з Венесуели й надалі зростатиме.

Незважаючи на посилення антимігрантської риторики у США, в ООН відзначають, що ця країна й надалі залишається “найбільшою підтримкою для біженців у світі”. Втім, внаслідок недостатньої ефективності бюрократичної машини там лише станом до 2018 року назбиралося щонайменше 719 тисяч досі нерозглянутих прохань про притулок. А торік до них додалося ще чверть мільйона клопотань від біженців.

dw.com

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Погода

Новости по теме

Мощная помощь: Нидерланды и Дания объединяются в закупке военной техники для Украины

Правительство Нидерландов ориентировано на помощь Украине и намерено закупить новую военную технику.

НАТО расширяется: Швеция может присоединиться к альянсу уже этим летом

Америка надеется на завершения процесса вступления Швеции в Альянс НАТО в ближайшее...

Протесты в Грузии тревожат власть: Зурабишвили созывает экстренный брифинг

Грузия, протесты, беспорядки, Зурабишвили, брифинг, митинг,

Украина выбирает путь мощной обороны: Большая встреча ‘Рамштайн’ раскроет секреты министра обороны

Минобороны Украины сообщил о том, что хочет провести новую большую встречу.