У США є спосіб натиснути на Німеччину і поховати «Північний потік — 2»

Погрози президента США Дональда Трампа обкласти санкціями сумнівний газопровід «Північний потік2» вказують на те, що змагання за поставки палива в Європу загострюється. Блокування трубопроводу, який прокладають на дні Балтійського моря, стане ударом для Росії. Вона залишиться залежною від України в ролі газотранспортного коридору.

А саме зараз Київ і Москва ведуть суперечку щодо транзиту палива. Трамп також хоче відхопити частку ринку для зрідженого газу з південного узбережжя США, звідки перша міжнародна поставка була здійснена ще у 2016 році.

У будь-якому разі споживачі в Європі зараз виграють. Адже ціни на енергоносії на континенті зберігаються на найнижчому рівні за останні три роки. Поки Трамп і чиновники з його адміністрації місяцями погрожували санкціями без будь-яких уточнень, «Газпрому» дедалі важче добитися завершення «Північного потоку — 2» до кінця поточного року.

«Хоч «Газпром» каже, що санкції США не вплинуть на його здатність профінансувати проект, компанія зіштовхнеться з труднощами на глобальних кредитних ринках», — вважає президент консалтингової компанії у сфері енергетики GasVista LLC Леслі Палті-Гузман.

Трамп визначив проблему щодо «Північного потоку — 2» як таку, що стосується Німеччини. Це додає напруги до суперечок між Вашингтоном і Берліном у низці питань: від торгівлі й безпеки до імміграції. США занепокоєні, що уряд Ангели Меркель не витрачає достатньо на оборону в регіоні на тлі загроз з боку Росії. А «Північний потік — 2» принесе режиму Володимира Путіна колосальні доходи.

«Я кажу: «Як ви можете таке робити?» Ми захищаємо Німеччину від Росії. А Росія отримує мільярди доларів від Німеччини», — сказав він у Білому домі.

«У нас надзвичайні запаси зрідженого газу. І багато країн Європи хочуть його. Німеччина вирішила купувати великий відсоток потрібної їй енергії у Росії. Але Німеччина, зробить вона це чи ні, має всі можливості заблокувати це. Вони не повинні купувати цей газ», — додав Трамп.

Доля «Північного потоку — 2» може бути також пов’язана з іншими суперечками у відносинах між Трампом і Меркель. А особливо це стосується невдоволення Трампа торговельним дефіцитом США з Німеччиною, створеним автомобільними компаніями BMW і Volkswagen.

«Якщо Трамп пов’яже мита на німецькі автомобілі з газовою трубою, Меркель може здатися», — вважає партнер компанії Megawatt-X Лорен Сігален.

«Меркель не любить конфронтації. Вона може відштовхнути проблему далі, передавши її своєму наступнику і сподіваючись, що все зміниться, коли у Білому домі буде хтось інший», — додала вона.

Ванесса ДЕЗЕМ,
Метью КАРР,
Анна ШИРАЄВСЬКА

Bloomberg (США)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Володимир Фесенко: Наявність в коаліції «Батьківщини» є оптимальним варіантом сплаву досвіду й енергії молодості
Next post Значною мірою персонально від голови ВР залежить рішення питання стосовно виборів, — політичний експерт