НАЗК виявило корупцію в діях нардепа-«слуги». ВІДЕО

НАЗК установило в діях Андрія Холодова адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією

Національне агентство з питань запобігання корупції склало й направило до суду відповідний протокол, повідомляє «Радіо Свобода».

Сам нардеп зі «Слуги народу» назвав це «політичним тиском».

У НАЗК з’ясували, що депутат діяв в умовах «реального конфлікту інтересів», коли відправив офіційне депутатське звернення до директора НАБУ Артема Ситника з вимогою надати інформацію про результати досудового розслідування у кримінальних провадженнях, у яких може фігурувати сам «слуга».

В агентстві зазначають, що такими діями Холодов порушив статтю 28 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена адміністративна відповідальність. Про це йдеться у протоколі від 7 липня, складеному на парламентаря, який НАЗК надало у відповідь на запит журналістів «Схем» ( проєкт «Радіо Свобода» й телеканалу «UA:Перший»).

Цьому передувало розслідування «Схем», у якому журналісти викрили нардепа на зв’язку з тютюновим бізнесом, що могло свідчити про лобіювання депутатом інтересів бізнесу, до якого мала стосунок його родина, а саме — так званої «тютюнової правки» №8 до закону №1049. Після публікації матеріалу та звернень депутатів НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо ймовірного зловживання владою або службовим становищем.

«Холодов А.І., будучи народним депутатом, 07.05.2020 вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: реалізовуючи повноваження народного депутата України, звернувся у власних інтересах (…) до Ситника А.С., директора Національного антикорупційного бюро України, з депутатським зверненням», — йдеться у протоколі про адміністративне порушення, який склали на «слугу» 9 липня цього року.

За даними Нацагентства, депутат просив директора НАБУ надати йому інформацію про стан і результати всіх досудових розслідувань щодо так званої «тютюнової правки», яка мала збільшити заробітки для роздрібних торговців цигарками, до закону №1049.

Читайте також: Один зі «слуг народу» поїхав на Кіпр від початку карантину та пропускає засідання Ради — «Схеми»

У НАЗК вказують на суперечність між приватним інтересом і службовими повноваженнями «слуги». «Народний депутат не повинен використовувати депутатський мандат в особистих, зокрема, корисливих цілях. (…) депутатське звернення може стосуватися винятково питань, пов’язаних із депутатською діяльністю», — наголошують у Нацагентстві, посилаючись на закон «Про статус народного депутата».

«Зазначеними діями Холодов А.І. вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 статті 172-7 Кодексу Про адміністративні правопорушення, а саме: вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів», йдеться у складеному протоколі НАЗК.

Ця стаття передбачає накладення штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У липні в Нацагентстві повідомили, що адмінпротокол стосовно народного депутата направлений до суду.

Сам Холодов у поясненнях НАЗК зазначив таке: «Я виконував обов’язки народного депутата України, а моя зацікавленість полягала лише в тому, щоб НАБУ належним чином виконувало свої зобов’язання перед народом України. Отже, обвинувачення мене у конфлікті інтересів є надуманими та необґрунтованими. Вважаю це політичним тиском».

Торік НАЗК залучило Холодова в моніторинг, щоб визначити, чи діяв «слуга» в умовах реального конфлікту інтересів, коли лобіював законодавче нововведення — так звану «тютюнову правку». Проте, як повідомило НАЗК «Схемам», у цьому випадку «неможливо однозначно встановити наявність реального конфлікту інтересів».

У розслідуванні «Схеми» довели, що Холодов таки пов’язаний із тютюновим бізнесом, а отже, коли він лобіював у Верховній Раді так звану «тютюрнову правку» до закону №1049, яка мала збільшити заробітки для роздрібних торговців цигарками, він вірогідно відстоював свої інтереси.

«Слуга» публічно продовжує заперечувати, що має якісь інтереси у торгівлі цигарками. Утім «Схемам» вдалося знайти документальні підтвердження цього зв’язку.

Читайте також: Журналіст: Президент зі слуги народу вкотре перетворюється на пана, а народ — на слугу

«Родина депутата Холодова має стосунок до повного циклу дистрибуції цигарок — від оптової закупівлі у виробників (через фірму «Сіті Трейдінг Компані»), розповсюдження цих партій у кіоски (власник кіосків — «Київ Маркет Солюшн»), і роздрібного продажу в цих кіосках через дві фірми («Віктрум» та «Інтертабако»)», — йшлося в матеріалі «Схем».

Пізніше в коментарі журналістам депутат повідомив, що кіпрську компанію REINEWEG LTD, на яку заведена мережа столичних кіосків, продали «іншому власникові» ще 2018-го, проте на прямі запитання, кому він продав цей бізнес, Холодов не відповідає.

«Цей бізнес ретельно замаскований за підставними власниками та неіснуючими адресами реєстрації цих фірм і зрештою виведений на Кіпр. Із 2018 року родина Холодова справді переоформила бізнес на іншого засновника, номінального», — зазначали в розслідуванні журналісти.

Після публікації матеріалу «Схем» НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо ймовірного зловживання владою або службовим становищем. Таким чином Холодов став першим депутатом парламенту 9-го скликання, щодо якого за результатами журналістського розслідування правоохоронці порушили справу.

13 квітня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №1049 без резонансної «тютюнової правки», просуванням якої займався Холодов і через яку весь закон раніше ветував президент Володимир Зеленський. «За» проголосували 279 депутатів.

Протягом більше ніж пів року оцінку несправжнім чекам у тютюнових кіосках, пов’язаних зі «слугою» Холодовим, не можуть дати податківці.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Оккупанты атаковали защитников Богдановки при помощи БПЛА, есть раненные
Next post Украина отменила визы для граждан шести стран