NASA готова до запуску дослідницької місії на Марс. ФОТО, ВІДЕО

Американське космічне агентство NASA назвало дату запуску космічного корабля, який доставить на Червону планету марсохід «Perseverance»

Про це повідомляє УП.

Запуск марсохода запланований на 30 липня о 14:50 за київським часом. Модуль, де розміщений марсохід уже прикріплений до ракети-носія Atlas V (розробники Lockheed Martin та Boeing) і перебуває на стартовому майданчику на мисі Канаверал (Флорида, США).

Читайте також: Відсутність конкуренції як такої прирікає Росію на «батут»

Марсохід «Perseverance», назву якому дав семикласник із США, шукатиме ознаки життя на Марсі, а також збиратиме зразки каменів і ґрунту, котрі, як зазначає NASA, можливо будуть доставлені на планету Землю. Ця місія також повинна допомогти в підготовці старту людини на Марс, яка вже триває.

Модуль, де розміщений марсохід, повинен увійти в атмосферу Марса 18 лютого 2021 року та «скинути» дослідницький апарат у кратері Джезеро. Марсохід «Perseverance» здійснюватиме роботи щонайменше один марсіанський рік (близько 687 земних днів).

Читайте також: Хід конем: у Рогозіна дали жорстку відповідь Маскові

Кратер Джезеро має ширину 45 кілометрів і розташований на західному краю Рівнини Ісіди — гігантського басейну на північ від марсіанського екватора, утвореного в мить, коли космічне тіло вдарилося об поверхню Марса. У 2019 році NASA опублікувало знімок кратера Джезеро.

Крім різноманітних наукових систем, на борту марсохода також розміщений невеликий вертоліт, що, як гадають науковці, зможе літати над марсіанським ґрунтом.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post США выделят Украине дополнительные средства на борьбу с COVID-19
Next post Виновника ДТП с четырьмя погибшими под Киевом арестовали