Захворюваність COVID-19 у світі зростає, Україна демонструє стрімкий спад – KSE

Зараз світ виходить на максимальні позначки за всю історію пандемії.

Рівень захворюваності COVID-19 в Європі і світі зростає, а в Україні демонструє стрімкий спад.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на онлайн-брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко, інформує UAINFO.org.

Він нагадав, що минулого тижня в Європі спостерігалася певна стабілізація рівня захворюваності, проте в KSE очікували його зростання найближчим часом.

«Зростання середньодобової захворюваності в Європі на 100 тис. населення… тривати… — плюс 17% за тиждень. І Європа вже досягла і перевершила максимальні позначки України… такого не було дуже давно», — зазначив експерт.

За його словами, показовим у світі є те, що не тільки Європа «спалахує», А За останній тиждень скачки захворюваності відбулися і в Північній Америці, і в Океанії.

«І ми бачимо, що Південна Америка вже починає показувати тренд на зростання… Зараз світ виходить вже на свої максимальні позначки за всю історію пандемії, тобто середньодобова захворюваність зараз є максимальною за весь час… Але Україна падає дуже стрімкими темпами — мінус 30%, тобто майже на третину за останній тиждень впала захворюваність COVID-19», — додав Ганиченко.

У KSE допускають, що такі скачки захворюваності в Європі можуть бути пов’язані з новим штамом вірусу «Омікрон», адже, за попередніми даними, більшість з нових виявлених випадків зараження — саме цим штамом.

«Показовою для України є ситуація із захворюваністю в Європі. Якщо ще кілька тижнів тому ми говорили про величезні спалахи в трьох країнах (Бельгія, Чехія і Нідерланди), то з цього тижня в цю трійку вриваються нові країни — Великобританія, Іспанія і Франція, які стали антилідерами за рівнем захворюваності COVID-19 в Європі», — розповів експерт.

За даними KSE, Україна другий тиждень фіксується на 14-й позиції з 15-ти великих країн Європи з населенням понад 10 млн осіб.

«Тобто одна з найкращих ситуацій щодо захворюваності — в Україні. Нижче України тільки Румунія… Тобто зараз дві країни, які показують непогану ситуацію із захворюваністю, — це Україна і Румунія. В інших країнах ситуація зараз досить напружена», — підсумував Ганиченко.

Разом з тим в KSE заявили, що в Україні кількість виписаних пацієнтів на третину переважає над кількістю госпіталізованих хворих COVID-19.

«В Україні не тільки захворюваність спадає…, ми бачимо досить значний спад і за рівнем госпіталізацій. За останній тиждень госпіталізації зменшилися на 14%, за ними аналогічним чином спадають і виписки — на 15%. Але, що дуже важливо, розрив між виписками і госпіталізаціями тримається на досить високому рівні в 33%», — зазначив він.

За словами Ганиченко, переважання кількості виписаних над кількістю госпіталізованих на третину означає розвантаження медичної системи, оскільки на «ковідні» ліжка приходить менше пацієнтів, ніж з них йде.

Він додав, що станом на зараз три з чотирьох «ковідних» ліжок з киснем є вільними.

А ось середньодобова смертність від COVID — 19 продовжує падати і становить 214 осіб на добу. За словами аналітика центру економіки охорони Здоров’я Київської школи економіки (KSE) Катерини Кузьмінової, кількість померлих за останній тиждень зменшилася на чверть і становить 214 осіб на добу. Вона розповіла, що зараз цей показник менше максимальних показників 2020 року.

«Смертність є відкладеним показником, тренди в якому слідують за трендами в нових випадках і госпіталізаціях з відставанням приблизно в два-три тижні. Тому ми очікуємо, що в найближчі тижні смертність продовжить спадати», — додала вона.

Як повідомлялося, за минулу добу в Україні зафіксовано 5 тис. 454 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби-19, госпіталізовано 1 тис. 153 людини, зафіксовано 307 летальних випадків і 12 тис. 352 випадки одужання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Депутаты предлагают ввести дополнительные 4-5% налога на топливо
Next post Киев возглавил рейтинг городов с самыми низкими затратами на автомобили