Воскресенье , 5 Февраль 2023
Общество

“Вплив на психіку людей – вкрай катастрофічний”, – психолог про наслідки COVID-19

Наслідки впливу COVID-19 на психічне здоров’я людини є суттєвими, але повною мірою не дослідженими. Також пандемія має вплив на всі без винятку галузі життя країни.  

Про це в ефірі українського телеканалу сказала психолог Анна Денисова, передає UAINFO.org

“Насправді, вплив був катастрофічним. Є дослідження, що важко перенесений COVID-19 має тривалі наслідки для організму, і якщо організм мав порушення функціонування, то це буде впливати на наш психічний стан”, – сказала вона. 

За її словами, внаслідок пандемічного стресу люди мають високий ризик розвитку психічних розладів. Серед іншого, людей переслідують тривожні розлади, депресії та безсоння, що можуть бути довгостроковими наслідками коронавірусної хвороби COVID-19. Крім того, ізоляція під час хвороби також стимулює розвиток психічних захворювань. 

“Слід серйозно ставитись до питання наслідків COVID-19, адже від цього залежить повноцінність нашого життя”, – впевнена психолог і додала, що водночас вплив хвороби поки достатньою мірою не досліджений.  

Анна Денисова також нагадала, що Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України також проводив конференцію на тему, яким чином коронавірус впливає на психічне здоров’я українців, а також який має вплив на соціальні і фізіологічні аспекти.  

“Без сумніву, поширення пандемії впливає у всіх галузях: люди втрачали роботу, були ізольованими під час локдауну, відзначався підвищений рівень тривоги та депресії”, – сказала вона.  

Також психолог прокоментувала поведінку людей в контексті ініціативи урядів низки країн щодо надання “винагороди за щеплення”.  

“Для людей винагорода за вакцинацію – це просто приємний бонус. Тому якщо є така можливість, то люди отримують ці виплати”, – завершила вона. 

UAINFO

Leave a comment

Добавить комментарий

Новости по теме

Прогноз погоды на выходные 4–5 февраля: в Украине немного похолодает

После аномально теплого января первый февральский уик-энд в Украине может показаться по-настоящему...

Обучение за рубежом: преимущества и недостатки для украинцев

Есть ли смысл отпускать ребёнка на учёбу за границу. Плюсы и минусы...

Прогноз погоды на выходные 28–29 января: сыро, пасмурно и небольшие ночные морозы

По данным Sinoptik.ua, погода на выходных будет уже привычной для этого непривычно...

Прогноз погоды на выходные 21–22 января: в этом году без крещенских морозов

Ночью в большинстве регионов страны термометры покажут около 0