Тварюки проти тварин: одне судове рішення здатне зіпсувати репутацію країни

У Києві 15 січня на Дніпрі під тонкий лід провалився пес. Хазяйка собаки вийшла зі своїм улюбленцем на прогулянку на берег річки, зняла повідець, аби песик побігав; він, граючись, стрибнув на лід, пробігся та провалився

Про це у своєму блозі на «Дні» пише Сергій Грабовський.

Хазяйка спершу намагалася самостійно врятувати свого друга, навіть зайшла у воду по пояс, але до ополонки із собакою було ще далеко, а сильний мороз не давав шансів нікому зі співчувальників добратися до пса вплав. Тоді хазяйка собаки зателефонувала рятувальникам, і ті швидко приїхали.

Відео й подробиці події опублікувані на Facebook-сторінці служби Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Київській області: «Прибувши на місце, бійці побачили біля берега багато людей і ледь помітного песика, що з останніх сил намагався втриматись на поверхні води. Вже зранку відчувалося, що температура повітря опускається все нижче. Можна лише уявити, наскільки холодна вода, і який жах переживав тоді чотирилапий. Рятувальники якомога швидше вдягнули спорядження та кинулись на порятунок. Пробираючись через кригу, яка, варто зауважити, була доволі слабкою та крихкою, рятувальник швидко дістався до песика, і вже їх двох оперативно дотягнули до берега інші рятувальники».

Справді, рятувальники діяли професійно, нехтуючи крижаною водою, у якій декому з них таки довелося скупатися. А на березі песика швидко витерли, закутали в ковдру та віддали безмірно щасливій хазяйці…

Читайте також: У Бердянську судитимуть чоловіка, який викинув собаку з мосту

17 грудня в Шевченківському районі Києва якийсь чоловік побив своє цуценя в під’їзді житлового будинку на вулиці Бульварно-Кудрявській, а по тому взагалі вигнав песика на мороз. Хтось із сусідів зумів зняти це на відео та викликати поліцію. Поліціянти опитали свідків і встановили особу цього «крутого» чоловіка; за фактом жорстокого поводження із твариною відкрито кримінальне провадження.

Цуценя спершу кудись утекло, згодом його знайшли та відвезли на огляд до ветеринара. На щастя, після обстеження з’ясувалося, що важких травм тваринка не має, її вже забрала до себе якась дівчина з прилеглого будинку.

А на Чоколівському бульварі столиці перехожі знайшли двох маленьких їжачків і вчинили правильно: викликали рятувальників Kyiv Animal Rescue Group. Зоозахисники здивувалися: маленькі їжаки під зиму зазвичай не з’являються на світ, і взагалі — їжаки, які не сплять у середині січня — велика рідкість для тваринного світу. Взимку навіть дорослі їжаки не мають шансів вижити й гинуть дуже швидко. Їжачків оглянули ветеринари, наразі вони живуть в однієї зі співробітниць Kyiv Animal Rescue Group і чекають на весну.

А 18 грудня Шевченківський районний суд Києва виправдав столичного мисливця на псів Олексія Святогора. Відповідне рішення ухвалила суддя Оксана Голуб: «Виправдати Олексія Святогора у зв’язку з недоведеністю, що в діях обвинуваченого є склад кримінальних правопорушень». Бо ж Святогор начебто не вчиняв дій, які свідчили би про виготовлення та розповсюдження аудіо- або відеопродукції, що пропагує культ насилля або жорстокості.

Втім, процитую рішення судді: «Судом встановлено, що Святогор… у всіх своїх публічних висловлюваннях пропагував фізичне знищення бездомних тварин, зокрема, собак, детально описував спосіб знищення шляхом отруєння, крім того, пояснював, яким чином таке отруєння здійснювати, звертався до широкого загалу людей і переконував, що ця ідея хороша та заслуговує на наслідування та поширення. Водночас самі по собі такі висловлювання Святогора на радіоефірах та у студіях телеканалів не становлять як об’єктивної, так і суб’єктивної сторони інкримінованих йому кримінальних правопорушень… Саме по собі усне мовлення Святогора не є твором у розумінні предмету злочину…, оскільки не є продуктом його творчої діяльності, зафіксованим на певний матеріальний носій…»

Читайте також: Мешканці селища в Новій Зеландії вирішили вимикати вуличні ліхтарі, щоб захистити єдину у світі колонію рідкісних птахів

Суд установив, що Святогор безпосередньо не фіксував технічними засобами відповідні аудіо- та відеозаписи, не монтував їх, не записував на будь-який носій інформації та не розповсюджував. І хоча в Інтернеті вистачає текстових записів, здійснених від імені самого Святогора, це не є фіксацією його закликів, чи не так? І тому «суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що не доведено, що в діяннях обвинуваченого Святогора є склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 та ч. 3 ст. 300 Кримінального кодексу України… У зв’язку з чим суд вважає за необхідне в силу презумпції невинуватості… його виправдати…»

Тим часом, за даними зоозахисників, наведеними агенцією УНІАН, Святогор особисто вбив щонайменше три тисячі собак, причому далеко не всі з них, ясна річ, були безпритульними — отруєне м’ясо беруть і хазяйські пси.

Що цікаво: за президентства Януковича Святогор діяв вільно й ефективно, за Порошенка його оголосили в розшук, урешті-решт затримали та віддали під суд, за Зеленського суд його виправдав. Цікаво, як сприймуть цей вирок зоозахисники Заходу, в очах яких Зеленський неминуче стане «президентом — мисливцем на псів» із усіма відповідними наслідками для репутації?

Та що там Зеленський, якщо Україна асоціюватиметься в них не з рятувальниками, які в лютий холод витягли з напівзамерзлого Дніпра бідолашного, не з поліцією, яка порушила кримінальну справу за те, що господар бив своє цуценя, і не з перехожими та зоозахисниками, які спільно врятували маленьких їжачків, — ні, вона асоціюватиметься зі Святогором і з судом, який не вважає злочином численні публічні заклики в масмедіа до вбивства тварин, поєднані з інструкціями щодо здійснення таких убивств…

А різницю між тваринами та тварюками читачам не треба пояснювати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Зеленський проти Тупицького: чому у війні Банкової з КСУ не переможе ніхто
Next post Трамп посіяв бурю. Приборкати її можна лише спільними зусиллями по обидва боки Атлантики