Птаха виду вестландський буревісник (Procellaria westlandica) біля Каікоура, що у Новій Зеландії. Фото: Wikimedia Commons/Mark Jobling
Жителі селища Пунакаікі, що у Новій Зеландії, вирішили з листопада не вмикати вуличні ліхтарі, оскільки вони дезорієнтують рідкісних морських птахів виду вестландський буревісник. Єдина у світі колонія розмноження цих птахів розташована поруч з туристичною місциною, через що їх часто збивають машини.
Про це пише The Guardian, передає Нromadske.ua.
Річ у тім, що близько шести тисяч пар цих рідкісних птахів щороку прилітають з Південної Америки гніздитися на ділянку неподалік від селища. З березня по січень вони виношують та народжують потомство, яке знову відправляється до Південної Америки.
Однак через сучасне освітлення у селищі деякі птахи збиваються зі шляху і вилітають на дорогу, потрапляючи під колеса машин.
Ситуація значно погіршилась, коли у селищі встановили світлодіодні ліхтарі синьо-білого кольору. Цей колір плутає тварин, оскільки птахи харчуються біолюмінесцентною рибою. Коли вони бачать синє світло над морем, то пірнають за здобиччю.
Місцева влада вирішила зробити експеримент та виключити усі ліхтарі на ділянці шосе у 3,5 кілометра.
Ця стратегія знизила кількість птахів, що сідають на дорогу у Пунакаікі. За даними Департаменту охорони природи, щороку у селищі через дезорієнтацію світлом на дорогу вилітають 15-25 вестландських буревісників, однак цього року їх було всього 10.
Однак повністю проблема не вирішена ㅡ багато пташок почали попадати під колеса у сусідньому селищі.
До того ж місцева влада планує переглянути рішення про відключення світла. У якості альтернативи, там пропонують замінити все освітлення у селищі на теплі відтінки.
Питання захисту цього виду тварин для селища стоїть дуже гостро. Оскільки це єдина у світі колонія розмноження цього рідкісного виду птахів, на рахунку кожна його особина.
Поки питання з освітленням не вирішене, місцева влада рекомендувала жителям носити з собою вночі ліхтарики, але обов’язково тьмяні.
Leave a comment