Обличчя карантину по-українськи: живемо в новій реальності за старими правилами

Коли б український карантин мав обличчя — це було б обличчя людини із маскою спущеною попід ніс

Найгірше, що може бути. Адже суперечить відразу обом, до речі, протилежним поглядам на ситуацію.

Якщо вірити, що маска допомагає — то навіщо порушувати правила її носіння, відкриваючи ніс, не менш вразливий до вірусів, аніж рот? Це як пристібати паском безпеки лише ліву руку.

Якщо ж не вірити в користь маски чи існування вірусу взагалі, то навіщо одягати її попід ніс, муляти вуха та й просто мати вигляд казкового гнома із марлевою бородою?

Читайте також: На карантин — начхати: журналісти показали одеські пляжі під час епідемії. ВІДЕО

У моєму місті хворі з підозрою на Covid-19 стоять у довжелезних чергах, щоб отримати результати тесту. Із ними поруч стоять і ті, хто просто перевіряється перед поїздкою закордон. Якщо тверезо й із наукової позиції подивитися на цю ситуацію збоку — от вам проста ілюстрація циркулювання вірусу в природі та причин його швидкого поширення зокрема.

Президент, у якого хвора дружина, не йде на самоізоляцію, бо здав тест. Хоча ця ж стаття пояснює, треба понад тиждень, аби вірус почав проявлятися у крові. Порівняйте із Трюдо, який в аналогічній ситуації, просидів 14 днів вдома, працюючи дистанційно.

У чому ж наша проблема? Типово українська відповідь була б — ми така країна. Хоча насправді проблема в комунікації та контролі. Я впевнена, що ті, хто прописує норми, сам їх порушує, а більшість правил створюють від початку розуміючи неможливість їх виконання. Як і зарплату лікаря, що просто не може бути такою.

Читайте також: Суд відмовився штрафувати Зеленського за скандальне кавування у Хмельницькому

У маленькому польському містечку біля кордону з Україною є університет, де навчається тисячі чотири студентів. Окрім чітких рекомендацій, як поводитися під час очного навчання з вересня 2020 року (на 70 сторінок!), простим рішенням адміністрації штат прибиральниць збільшено втричі! Уявляєте таке в наших школах чи на підприємствах? Радше навпаки, їх скоротять, бо за час карантину економіка впала. Впала вона скрізь, але не скрізь впала відповідальність за суспільство.

Я не беруся аналізувати теорії походження вірусу, масонських змов чи циклічності історії. Японський «Таймз» каже — світ змінився, норми змінилися, ми починаємо життя в новій реальності. А українці знову хочуть робити це зі старими правилами — прописуючи й не виконуючи. І це найгірше, бо псує саму концепцію правил, норм, законів, і така халатність поширюється далі, в усі галузі й системи — від освіти й до природокористування, від медицини й до містобудування.

Добрі новини — складати правила й дотримуватися їх можна самостійно. Погані — це буде складніше, ніж якби все суспільство робило це разом.

Анна ДАНИЛЬЧУК

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В НБУ подсчитали, сколько миллиардов долларов перечислили в Украину трудовые мигранты менее чем за полгода
Next post Нидерланды подадут на Россию в ЕСПЛ за ее роль в уничтожении «Боинга» над Донбассом