Середа , 22 Січень 2025
Общество

Обличчя карантину по-українськи: живемо в новій реальності за старими правилами

Коли б український карантин мав обличчя – це було б обличчя людини із маскою спущеною попід ніс

Найгірше, що може бути. Адже суперечить відразу обом, до речі, протилежним поглядам на ситуацію.

Якщо вірити, що маска допомагає – то навіщо порушувати правила її носіння, відкриваючи ніс, не менш вразливий до вірусів, аніж рот? Це як пристібати паском безпеки лише ліву руку.

Якщо ж не вірити в користь маски чи існування вірусу взагалі, то навіщо одягати її попід ніс, муляти вуха та й просто мати вигляд казкового гнома із марлевою бородою?

Читайте також: На карантин – начхати: журналісти показали одеські пляжі під час епідемії. ВІДЕО

У моєму місті хворі з підозрою на Covid-19 стоять у довжелезних чергах, щоб отримати результати тесту. Із ними поруч стоять і ті, хто просто перевіряється перед поїздкою закордон. Якщо тверезо й із наукової позиції подивитися на цю ситуацію збоку – от вам проста ілюстрація циркулювання вірусу в природі та причин його швидкого поширення зокрема.

Президент, у якого хвора дружина, не йде на самоізоляцію, бо здав тест. Хоча ця ж стаття пояснює, треба понад тиждень, аби вірус почав проявлятися у крові. Порівняйте із Трюдо, який в аналогічній ситуації, просидів 14 днів вдома, працюючи дистанційно.

У чому ж наша проблема? Типово українська відповідь була б – ми така країна. Хоча насправді проблема в комунікації та контролі. Я впевнена, що ті, хто прописує норми, сам їх порушує, а більшість правил створюють від початку розуміючи неможливість їх виконання. Як і зарплату лікаря, що просто не може бути такою.

Читайте також: Суд відмовився штрафувати Зеленського за скандальне кавування у Хмельницькому

У маленькому польському містечку біля кордону з Україною є університет, де навчається тисячі чотири студентів. Окрім чітких рекомендацій, як поводитися під час очного навчання з вересня 2020 року (на 70 сторінок!), простим рішенням адміністрації штат прибиральниць збільшено втричі! Уявляєте таке в наших школах чи на підприємствах? Радше навпаки, їх скоротять, бо за час карантину економіка впала. Впала вона скрізь, але не скрізь впала відповідальність за суспільство.

Я не беруся аналізувати теорії походження вірусу, масонських змов чи циклічності історії. Японський “Таймз” каже – світ змінився, норми змінилися, ми починаємо життя в новій реальності. А українці знову хочуть робити це зі старими правилами – прописуючи й не виконуючи. І це найгірше, бо псує саму концепцію правил, норм, законів, і така халатність поширюється далі, в усі галузі й системи – від освіти й до природокористування, від медицини й до містобудування.

Добрі новини – складати правила й дотримуватися їх можна самостійно. Погані – це буде складніше, ніж якби все суспільство робило це разом.

Анна ДАНИЛЬЧУК

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Прогноз погоди на вихідні 28–29 вересня: десь — ще літо, десь — вже осінь

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних у багатьох областях України все ще...

Агентство недвижимости “Этажи”: мнения клиентов о компании

"Этажи" — это одно из ведущих агентств недвижимости в Челябинске, предлагающее широкий...

Регистрация Bet match и вход на площадку: как начать ее использовать

Бет Матч – привлекательная платформа, где каждый может испытать удачу, проявить стратегическое...

Сколько украинцев обновили данные в ТЦК?

Свои данные военнообязанных, призывников и резервистов обновили 2 млн 430 тысяч жителей...