Пятница , 26 Апрель 2024
Общество

Українцям можуть дозволити змінювати не лише ім’я та прізвище

Сьогодні, 3 червня, парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт, що дозволяє громадянам України змінювати по батькові

Про це повідомляє УП.

Законопроєкт №2450 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові” проголосували 247 нардепів.

У проєкті пропонують доповнити статтю 295 Цивільного кодексу України та статтю 149 Сімейного кодексу України положеннями, які мають дозволити фізичній особі змінювати не лише своє прізвище й (або) ім‘я (що вже передбачено чинним законодавством), а й по батькові.

Читайте також: Парламент ухвалив слушну заяву, але цього мало – В’ятрович

Документом, зокрема, передбачено, що українці, які досягли шістнадцяти років, мають право на власний розсуд змінити своє прізвище й (або) власне ім’я та (або) по батькові.

Громадяни, які досягли чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище й (або) власне ім’я та (або) по батькові за згодою батьків.

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна здійснюється за згодою піклувальника.

Читайте також: У Росії нелегітимну Держдуму може доповнити нелегітимна конституція

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище й (або) власне ім’я та (або) по батькові за згодою одного з батьків у разі, якщо другий із батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі заперечення одним із батьків щодо зміни по батькові дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Низка нардепів виступила проти такої ініціативи, зазначаючи, що це “нівелює українські засадничі традиційні підходи”.

Проти ухвалення документу за основу головувала фракція “Опозиційна платформа – За життя” та представники депутатських груп “За майбутнє” й “Довіра”.

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Стоит ли переживать если ребёнок часто болеет? Мнение врача

Многие родители, у которых есть маленькие дети могут чувствовать, что частые болезни...

Проблемы, которые разрушают брак после рождения ребёнка

Для некоторых пар рождение ребёнка становится самым счастливым днём в мире и...

Почему мы часто засыпаем под звуки телевизора и не только?

Многие люди засыпают при использовании фонового звука, например, от работающего телевизора.

Как правильно общаться с женщинами военными?

На сегодняшний день многие жители Украины защищают государство.