Парламент ухвалив слушну заяву, але цього мало – В’ятрович

Верховна Рада проголосувала сьогодні, 2 червня, конституційною більшістю звернення до ООН, Європарламенту, парламентських асамблей, урядів і парламентів світу щодо порушень Росією прав кримськотатарського народу.

Читайте також: Меджліс кримських татар назвав заяву Шмигаля щодо води в Крим підлим ударом в спину

Ми нагадали світовій спільноті, що жахливі наслідки депортації кримськотатарського народу, здійсненої Москвою 75 років тому, не лише до кінця не подолані, але й значною мірою повторюються під час нинішньої російської агресії. Окупанти здійснюють політику етноциду кримських татар й українців, незаконно утримують громадян України у в’язницях, зухвало не виконують наказ Міжнародного Суду ООН від 19 квітня 2017 року, який вимагає скасувати заборону Меджлісу та відновити навчання у школах українською і кримськотатарською мовами.

Український парламент закликав зарубіжні держави й міжнародні організації посилити тиск на Росію, використовуючи всі можливі санкційні, політико-дипломатичні й економічні механізми із метою дотримання державою-окупанткою норм міжнародного гуманітарного права, а в підсумку — повної деокупації Криму та прилеглих акваторій Чорного й Азовського морів.

Читайте також: Кулеба поділився важливимм підсумками зустрічі з міністеркою оборони Німеччини. ВІДЕО

Щоб захистити права наших громадян і повернути окуповані території, Україна має проводити рішучу й послідовну політику. Це означає — не лише епізодично ухвалювати правильні заяви, але й використовувати всі власні важелі тиску на окупантів. Замість провокаційних заяв представників влади про можливість подачі води для потреб окупантів у Криму потрібно, навпаки, відповідати жорсткими діями на національному та міжнародному рівні на кожен акт порушення прав українських громадян, прав корінного кримськотатарського народу.

Арсенал засобів, які можуть боляче вдарити по окупантах, далеко не вичерпаний. Потрібна лише політична воля для його застосування.

Володимир В’ЯТРОВИЧ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Захватчики пытаются вынести тему поставок воды в оккупированный Крым на уровень ООН
Next post На Донеччині затримали посіпаку Безлера, який катував українських вояків і заручників