Панголіни не винні в поширенні коронавірусу — вчені

Нове дослідження показало, що хоча панголіни й могли бути природними переносниками коронавірусів, однак, вони не винні в поширенні коронавірусу. Про це повідомляє УНН з посиланням на науковий журнал про мікробіологію та епідеміологію PLOS Pathogens.

Вказано, що нове дослідження проводив Цзіньпін Чен з Інституту прикладних біологічних ресурсів Гуандун в Китаї.

«Недавні дослідження показали, що SARS-CoV-2, ймовірно, походить від кажанів, але його проміжні господарі досі невідомі. У цьому дослідженні ми зібрали повний геном коронавірусу, виявлений у 3 хворих малайських панголінів. Молекулярні та філогенетичні аналізи показали, що цей коронавірус у панголінів (pangolin-CoV-2020) генетично пов’язаний з SARS-CoV-2, а також групою коронавірусів кажанів, але не є носієм SARS-CoV-2, який виник безпосередньо з pangolin-CoV-2020. Наше дослідження свідчить про те, що панголіни є природними переносниками бетакоронавірусів», — йдеться у дослідженні. 

Повідомляється, що геном коронавірусу вчені намагались вивчити на основі двох груп хворих малайських панголінів, яких намагались переправити контрабандою для продажу на чорному ринку. Тварини страждали від гострих респіраторних захворювань і їх не вдалось врятувати.

«Зразок панголінового коронавірусу був генетично асоційований із SARS-CoV-2, але, швидше за все, не був його попередником», — зазначається у дослідженні.

unn.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post У США пес-терапевт отримав звання почесного доктора наук
Next post У Греції для туристів відкрили Акрополь і 200 археологічних памʼяток