Сьогодні роковини сталінської депортації кримських татар

18 травня в Україні та світі згадують жертв геноциду кримськотатарського народу — в цей день у 1944 році назад почалася сталінська депортація кримських татар з Криму.

 

О 3:00 ранку 18 травня співробітники НКВС, яких до цієї справи було залучено 32 тис., вривалися в будинки, давали на збори від декількох хвилин до півгодини і зганяли людей. Протягом двох днів кримських татар звозили машинами на залізничні станції Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли в різні місця СРСР. Для перевезення використали 67 ешелонів.

Так, мирне населення вивезли в Узбекистан і сусідні райони Казахстану та Таджикистану; невеликі групи були відправлені в Марійську АРСР та низку інших регіонів.

 

Згідно з офіційною радянською версією, «виселення» було пов’язане з «масовим дезертирством» 20 000 кримських татар на початку Другої світової війни, а також з нібито їх «повним колабораціонізмом» під час нацистської окупації півострова.

Згідно з постановою Верховної Ради №792-VIII від 12.11.2015 року, депортація кримських татар у 1944 році визнана геноцидом, а 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

bykvu.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Кличко підтвердив, що веде переговори з іншими мерами про створення партії
Next post Партнер Шустера розповів, чому «слугу» Дубінського не пустили на ефір «Свободи слова»