Під час карантину, коли практично всі замкнені у своїх будинках на самоізоляції, залишається дуже мало розваг та занять. У багатьох денні активності миготять між походами до холодильника.
Лікарі занепокоєні, що на карантині люди їдять більше, хоча енергії витрачають менше. До того ж роблять свій вибір не на сторону корисної їжі. Але є продукти, які знижують наш імунітет. І вживати їх на карантині особливо небажано.
Кава
Улюблений напій у великих кількостях негативно впливає на імунітет. Вся справа у високому вмісті кофеїну, який пригнічує роботу вилочкової залози (орган, що виробляє Т-клітини, захист організму від вірусів і бактерій). Безпечним вважається вживання 1-2 чашок в день. Додавання молока, як багато хто вважає, не робить напій більш корисним.
Сухі сніданки
На жаль, в улюблених мюслях швидкого приготування практично нічого корисного немає. У них багато простих вуглеводів, що швидко розщеплюються, а при малорухливому способі життя (а він такий у багатьох на карантині) залишаються в підшкірному жирі.
До того ж в таких сніданках додані підсолоджувачі і підсилювачі смаку. Віддайте перевагу цільно зерновим кашам, які необхідно варити. У них багато клітковини, що активізує роботу корисних бактерій в кишечнику, а вони допоможуть вашому імунітету.
Алкоголь
Немає безпечної дози алкоголю, а на самоізоляції, коли завтра не потрібно йти на роботу, можна легко переборщити з кількістю випитого. Зловживання випивкою перевантажує печінку, яка активно бореться з виведенням токсинів з організму. Якщо в її функції будуть збої, то це відіб’ється і на імунній системі, знизитися можливість протистояти вірусам, а захворівши, процес одужання буде затягуватися.
Солодощі та газовані напої
У солодких десертах багато цукру, який, як відомо, уповільнює роботу імунної системи, зменшуючи кількість білих кров’яних клітин. З іншого боку, володіючи високим глікемічним індексом, впливає на підшлункову, погіршуючи травлення. У хворих на діабет, можливий підйом рівня глюкози в крові.
У десертах багато трансжирів, що збільшують ризик підвищення холестерину і загострення серцево-судинних захворювань.
Leave a comment