Неділя , 22 Червень 2025
Військові ЦАХАЛ
Світ

ЦАХАЛ покинув один із районів Лівану в межах договору про припинення вогню

Ізраїльська армія відвела війська з району міста Хіам на півдні Лівану відповідно до угоди про припинення вогню, укладеної в листопаді.

Ізраїльська армія відвела війська з району міста Хіам на півдні Лівану відповідно до угоди про припинення вогню, укладеної в листопаді, повідомляють «Вечірні Вісті» з посиланням на The Times of Israel.

Водночас ізраїльські військові залишаються в інших районах південного Лівану та продовжують операції проти потенційних загроз. Ліванська армія почала розгортання сил у Хіамі після виведення ізраїльських солдатів за координації з UNIFIL. Цивільних попередили не наближатися до цих зон через перевірку міста на наявність нерозірваних боєприпасів.

Угода передбачає повне виведення військ ЦАХАЛ із південного Лівану до кінця січня 2025 року, а «Хезболла» зобов’язалася покинути цей регіон. Раніше ізраїльська операція проти «Хезболли» почалася 1 жовтня для ліквідації її інфраструктури, що загрожувала північним районам Ізраїлю.

Однак режим припинення вогню не є ідеальним: 2 грудня «Хезболла» обстріляла позиції ізраїльських військ, що стало серйозним порушенням перемир’я. У відповідь прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху пообіцяв заходи у відповідь, і ізраїльські військові завдали ударів по об’єктах бойовиків у Лівані. ЦАХАЛ розповів про ближні бої з “Хезболлою” в Лівані, і про знищені цілі.

ЦАХАЛ знищив тунель “Хезболли”, який вів із Лівану на територію Ізраїлю.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Бріджит Брінк йде в політику: планує змагатися за місце в Конгресі США

Колишній посол США в Україні Бріджит Брінк оголосила про намір балотуватися в...

Сенат США відкладає розгляд санкцій проти Росії через загострення конфлікту між Іраном та Ізраїлем

Сенат США відкладе розгляд санкцій проти Росії через ескалацію конфлікту між Іраном...

Росія сумнівається в ролі Німеччини як посередника в переговорах з Україною

Путін сумнівається в можливості Німеччини бути посередником у переговорах з Україною та...

Ізраїль знищив понад 70 батарей ППО Ірану в рамках операції “Левовий народ”

Ізраїль знищив понад 70 батарей протиповітряної оборони Ірану в рамках операції "Левовий...