Понеділок , 27 Липень 2026
Паспорт РФ
Головне

Українців, які відмовилися від паспорта РФ, позбавлять права на проживання на тимчасово окупованих територіях

З січня 2025 року на тимчасово окупованих територіях України російська влада почне позбавляти права на проживання українців, які відмовилися від громадянства РФ.

З січня 2025 року на тимчасово окупованих територіях України російська влада почне позбавляти права на проживання українців, які відмовилися від громадянства РФ, повідомляють «Вечірні Вісті» з посиланням на Центр національного спротиву.

Місцеве населення, яке не отримало російський паспорт, вважатимуть «особами без громадянства» та «нелегальними мігрантами» у їхніх власних домівках. Це призведе до позбавлення доступу до медичних послуг, працевлаштування та соціальних виплат.

Окупаційні адміністрації вже вимагають обов’язкової паспортизації працівників на підконтрольних підприємствах, погрожуючи звільненням у разі відмови. В умовах тоталітарного управління ситуація на тимчасово захоплених територіях погіршується: багато шкіл закривають їдальні через нестачу персоналу, а дефіцит поліцейських намагаються заповнити агітацією школярів до служби в поліції. Таким чином, окупаційні дії створюють гуманітарну кризу, посилюють тиск на громадян і порушують їхні базові права. Люди в окупації не можуть отримати допомогу після вакцинації без паспорту РФ.

Кремль надасть людям в окупації без паспорта РФ новий статус.

Свежие новости

Погода

Related Articles

Комунальні платежі в Україні можуть змінити: навіщо у квитанціях QR-код

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має зробити комунальні платіжки прозорішими. Споживачі...

Дрони атакували склад Wildberries у Єкатеринбурзі: над об’єктом піднявся дим, наслідки

Склад Wildberries у Єкатеринбурзі став новою ціллю дронів після серії атак на...

Galaxy Z Fold 8 і Z Flip 8 отримають нові акумулятори, але смартфони подорожчають

Samsung планує використати новий тип акумуляторів у лінійці Galaxy Z Fold 8...